در حالی به زمان برگزاری المپیک زمستانی نزدیک می شویم که مذاکرات بر سر حضور تیم واحدی از دو کشور کره جنوبی و شمالی در نسابقات هاکی بانوان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج ‌و ‌به نقل از سایت  Inside the games، روز سه‌شنبه کره شمالی و کره جنوبی در خاک کره جنوبی در رابطه با حضور کره شمالی در  المپیک زمستانی ۲۰۱۸ مذاکره کردند. دیروز (چهارشنبه) اعلام شد که در این مذاکرات پیشنهاد تشکیل تیم هاکی بانوان دو کره  مطرح شده است. قرار است که روز ۲۰ ژانویه در جلسه IOC در لوزان درباره این مساله صحبت شود. احتمال داده می‌شود  که بین سه تا هشت بازیکن هاکی بانوان کره شمالی همراه با تیم هاکی کره جنوبی در بازی‌های  المپیک زمستانی ۲۰۱۸ حضور یابند.

همچنین پیشنهاد داده شده است که در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی تیم کره شمالی و کره جنوبی با هم رژه بروند. در جلسه ۲۰ ژانویه IOC نمایندگان کمیته‌ برگزاری  المپیک زمستانی ۲۰۱۸ و نمایندگانی از کره شمالی و کره جنوبی حضور خواهند داشت. همچنین این جلسه با مدیریت «توماس باخ»، رییس کمیته بین‌المللی المپیک برگزار می‌شود.

دو کره پیش از این در سال ۱۹۹۱ در مسابقات قهرمانی جهان پینگ‌پنگ به صورت متحد حضور پیدا کردند و همچنین این دو کشور در  المپیک‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ در مراسم افتتاحیه با هم رژه رفتند.

تاکنون تنها دو ورزشکار کره شمالی سهمیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را کسب  کرده‌اند، اما قرار است که درباره دادن وایلد کارت به دیگر ورزشکاران کره شمالی تصمیم گیری شود.

توماس باخ در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از پیشنهادات دو کره استقبال خواهیم کرد. بسیاری از کشورهای جهان نیز از این اتحاد حمایت کرده‌اند. این یک قدم بسیار خوب در جنبش المپیک است. در حال‌ حاضر IOC باید تصمیم گیری‌هایی را صورت دهد تا این تعهدات سیاسی به واقعیت تبدیل شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج