فدراسیون جهانی بسکتبال در خبری بهترین بازیکنان دفاع کننده بسکتبال آسیا را معرفی کرده که حامد حدادی کاپیتان تیم ملی و ارسلان کاظمی در این لیست حضور دارند.

به گزارش ایسنا،‌ فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارش خود از بهترین بازیکنان دفاع کننده نام پنج بازیکن را مطرح کرده‌است که حامد حدادی و ارسلان کاظمی در این لیست حضور دارند. آندره بلیچ از فیلیپین،‌ میچ کریک از استرالیا و دیماریو میفیلد از عراق دیگر بهترین بازیکنان دفاع کننده معرفی شده هستند.

در این گزارش حامد حدادی ستاره همیشگی تیم ملی معرفی شده و درباره او گفته شده که با ریباندهای دفاعی و بلاک‌شات‌هایش جزو بهترین بازیکنان سیستم دفاعی ایران به حساب می‌آید. حامد حدادی میانگین 7.5 ریباند دفاع و 1.8 بلاک‌شات در هر مسابقه در بازی‌های کاپ‌آسیا را برای خود ثبت کرده‌است. 

درباره ارسلان کاظمی نیز به قدرت دفاع و توپ‌ربایی او اشاره شده‌است. ارسلان در کاپ‌آسیا میانگین 7.1 ریباند دفاع و 1.4 توپ‌ربایی برای خود ثبت کرده‌است. در این گزارش قید شده که ارسلان کاظمی با توجه به فیزیک و توانایی‌هایی که دارد حتی می‌تواند به عنوان بازیکن پست چهار  یا حتی پست پنج هم بازی کند و مفید باشد. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج