دروازه بان تیم ملی ایتالیا گفت: احتمالا در پایان فصل جاری به دوران حرفه ای خود پایان دهم.

به گزارش خبرگزاری موج، جان‌لوئیجی بوفون که ماه آینده میلادی 40 ساله می‌شود، در گفت‌وگو با نشریه «اشپیگل» آلمان گفت: حس می‌کنم همچون سربازی در خدمت تیمم و کشورم هستم. به احتمال زیاد در پایان فصل جاری به دوران حرفه‌ای‌ام پایان می‌دهم، اما همیشه در خدمت یوونتوس و تیم ملی ایتالیا هستم.

وی ادامه داد: به عنوان یک فرد 40 ساله می‌دانم وظیفه دارم فضا را در اختیار دیگران قرار دهم. این را هم بهتر از هر کسی می‌دانم که اگر به دوران بازیگری‌ام ادامه دهم، می‌تواند مانع رشد دیگران شود که این را نمی‌خواهم، اما اگر آنها نیاز به دروازه‌بان داشته باشد، می‌توانند به من زنگ بزنند. همیشه پاسخ خواهم داد، حتی اگر 80 ساله باشم.

دروازه‌بان یوونتوس که در پی ناکامی ایتالیا در رسیدن به جام جهانی 2018 از بازی‌های رده ملی اعلام بازنشستگی کرد، گفت: از اینکه از رسیدن به جام جهانی بازماندیم، ناراحت شدم. شاید تا پایان عمرم هم حسرت این موضوع را بخورم. ما کودکان ایتالیایی را هم از تجربه چنین رویداد مهمی همچون جام جهانی محروم کردیم.

بوفون اظهار داشت: چیزی که بیشتر مورد رنجش من شد این است که نمی‌توانم با این بازیکنان که در 10 ساله گذشته لحظات خوبی را با هم سهیم شدیم، در جام جهانی بازی کنم. خیلی خوب می‌شد اگر با هم‌تیمی‌هایی همچون آندره‌آ بارزالی و دانیله دروسی یک ماه دیگر در جام جهانی احساسات‌مان را با هم سهیم می‌شدیم، اما به هر حال از کارهایی که تا کنون کرده‌ام، راضی هستم.

وی تأکید کرد: ایتالیا همیشه نشان داده که توانایی بازگشت از ناکامی‌ها را داشته است. پس از تجربه بد در جام جهانی 2010، ما به فینال یورو 2012 رسیدیم. در جام جهانی 2014 هم ما عملکرد بدی داشتیم، اما دو سال بعد در مسابقات یورو تنها در ضربات پنالتی بود که مغلوب آلمان شدیم. روحیه جنگدگی در دی‌اِن‌اِی ما هست، اما وقتی به اندازه کافی استعداد نداشته باشید، نمی‌شود به اندازه کافی خوب بازی کرد. ما اخیراً از داشتن بازیکن سطح بالا محروم بوده‌ایم. تا چند سال پیش ایتالیا بازیکنانی همچون پیرلو، باجو، توتی و دل‌پیرو داشت.

دروازه‌بان یوونتوس در تمجید از دروازه‌بان بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان هم گفت: نویر دروازه‌بان سطح بالایی است که بازی با پایش غیرعادی و واکنش‌هایش عالی است. باید بگویم که او در سال‌های اخیر یکی از بهترین دروازه‌بان‌های جهان بوده، اگر بهترین دروازه‌بان جهان نبوده باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج