سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران ضمن رضایت از پیروزی تیمش مقابل استقلال خوزستان، افزود قهرمانی در این فصل هنوز دور از دسترس این تیم نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، دیدار تیم‌های استقلال و استقلال خوزستان با نتیجه سه بر صفر به سود آبی‌پوشان پایتخت به پایان رسید. وینفرد شفر در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: در نیمه اول فشار زیادی به دروازه حریف آوردیم و از یک گل خوشحال نبودم. در یکی از دقایق بازی در نیمه اول یک شوت خوب به دروازه ما زدند که دروازه‌بان ما واکنش خوبی نشان داد.

در شروع نیمه دوم هم ما فشار زیادی به دروازه حریف آوردیم. در رابطه با گلی که علی قربانی زد به او در بین دو نیمه گفتم که باید فشار بیشتری به دروازه‌ حریف بیاورد. البته گلی هم که زد از روی شانس بود که شانس هم جزئی از فوتبال است.

او افزود: دو گل از سه گل ما را مدافعانمان به ثمر رساندند که این نکته مثبتی برای ما است. گل روزبه گلی بود که باید خیلی زیاد آن را آنالیز کنیم. از بابت روزبه خوشحالم. او خیلی پسر خوبی است و احساساتش برای تیم ما خوب است. می‌خواستم در نیمه دوم پژمان را هم ببینم. روزبه به خاطر محرومیت نمی‌تواند در بازی بعدی به میدان برود و باید پژمان را می‌دیدیم. او بازیکن باهوشی است و می‌تواند دفاع را سروسامان دهد و فکر نکنم مشکلی برای بازی از ابتدای دیدار هفته آینده داشته باشد. خیلی خوشحالم که مهدی قائدی هم برای ما بازی کرد. اگر کمی خوش‌شانس بود می‌توانست یک گل هم بزند.

سرمربی استقلال ادامه داد: بازی ما خیلی خوب بود. البته نه به خاطر اینکه سه گل به ثمر رساندیم، ما در این دیدار هم گلی دریافت نکردیم. زمانی این اتفاق ممکن است که ما تیم خوب، روحیه خوب و کار گروهی خوب داشته باشیم. از عملکرد مجید حسینی بسیار خوشحالم. می‌توانم بگویم او در حال حاضر بهترین مدافع ایران است. او بازیکن جوانی است و آینده روشنی دارد.

او در پاسخ به این سوال که چقدر به قهرمانی در لیگ برتر امیدوار است گفت: اصلا غیر ممکن نیست. نتایج سایر بازی‌ها را نمی‌دانم. ۱۳ امتیاز فاصله است اما خیلی بازی‌ها تا پایان فصل مانده است. همانطور که ۶-۷ هفته پیش گفته بودم ما باید خیلی سخت کار کنیم،‌ در حال حاضر بازیکنان با ۱۰۰ درصد توان تمرین می‌کنند که نتیجه‌ آن می‌شود نتایج دیدارهای قبلی و امروز ما! البته ما باید عملکرد بهتری داشته باشیم.

شفر ادامه داد: برای من غافلگیر کننده است که وقتی استقلال در مشهد یا اهواز بازی می‌کند از حریف بیشتر تماشاگر دارد. من به بازیکنانم می‌گویم که نباید فقط برای موفقیت باشگاه بجنگند بلکه باید برای تماشاگرانشان هم تلاش کنند. بعد از این بازی هم تشویق ایسلندی با حضور بازیکنان و تماشاگران اجرا شد که برای هر دو طرف خوب است. شاید در گذشته اینطور نبود اما الان شرایط خوب است و این اتفاقات برای بازیکنان جدید است. همه در حال تلاش برای هویت باشگاه استقلال هستند.

او درباره برنامه استقلال در ادامه فصل نقل و انتقالات تصریح کرد: ما فقط لیگ نداریم. جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم پیش روی ما است. در بازی بعدی جپارف و چشمی را نداریم. باید برنامه را نگاه کنیم و ببینیم چه چیزی نیاز داریم. فاصله بازی‌های ما در لیگ قهرمانان آسیا خیلی کم است و ۴ روز به ۴ روز بازی داریم. برای لیگ قهرمانان باید بازیکن جدید جذب کنیم. مدیرعامل باشگاه همه مسائل را در جریان هستند و روی درخواست‌های من کار می‌کنند تا برطرف شود. ما یک مهاجم می‌خواهیم. شاید لازم شود که یک یا دو بازیکن دیگر هم زیر نظر داشته باشیم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان جوان تیمش از اروپا پیشنهاد دارند، اظهار کرد: من هم شنیدم و این درست است. بازیکنان من آینده خوبی دارند. اگر یک بازیکن جوان که با باشگاه قرارداد دارد و بخواهد به اروپا برود باید میلیون دلاری به باشگاهش پول پرداخت کند تا جدا شود. قیمت‌ها را در فوتبال اروپا نگاه می‌کنیم. ما بازیکنان خوبی برای آینده داریم و نمی‌توانیم بگوییم خدا نگه‌دار و باید پول خوبی بابت بازیکنانمان پرداخت شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج