جام باشگاه های جهان به میزبانی امارات در حال برگزاری است و 7 تیم در تلاشند تا در این رقابت ها به قهرمانی برسند.

به گزارش خبرگزاری موج، رقابت های جام باشگاه های جهان هرسال با حضور تیم های باشگاهی برتر قاره های مختلف برگزار می شود و قرار است، مسابقات این فصل هم با حضور 7 تیم در امارات برگزار شود.

حضور تیم های رئال مادرید ( قهرمان لیگ قهرمانان اروپا )، الجزیره امارات ( میزبان )، اوراواردز ژاپن ( قهرمان آسیا )، گرمیو برزیل ( قهرمان آمریکای جنوبی، کازابلانکا مراکش ( قهرمان آفریقا ) ، پاچوکا مکزیک ( قهرمان کونکاکاف ) ، آکلند سیتی ( قهرمان اقیانوسیه )

در دیدار نخست این مسابقات الجزیره به مصاف آکلند سیتی رفت و به پیروزی یک بر صفر رسید. گل نماینده امارات را رومارینیو برزیلی در دقیقه 38 به ثمر رساند.

همچنین امروز ( شنبه )، 2 دیدار برگزار خواهد شد که ابتدا از ساعت 16:30 کازابلانکا مراکش با نماینده مکزیک دیدار می کند و الجزیره امارات به مصاف اوراواردز ژاپن می رود.

برنده دیدار تقابل آسیایی ها، 13 دسامبر ( 22 آبان ) به مصاف رئال مادرید اسپانیا می رود.

گفتنی است، جام باشگاه های جهان از سال 2000 آغاز شده است و بارسلونا با 3 قهرمانی، پرافتخارترین تیم است و پس از نماینده کاتالونیا، تیم های کورینتیانس برزیل و رئال مادرید با 2 قهرمانی در رده های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین الجزیره امارات که در این مسابقات، تاکنون یک پیروزی کسب کرده است در گروه A لیگ قهرمانان آسیا با تراکتورسازی تبریز همگروه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج