تیم‌های ملی والیبال پورتوریکو و کوبا با کسب رتبه‌های اول و دوم مسابقات انتخابی مردان جهان سال ۲۰۱۸ در منطقه نورسیکا، سهمیه جهانی دریافت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال انتخابی مردان سال 2018 جهان در منطقه نورسیکا که از روز جمعه با حضور چهار تیم پورتوریکو، کوبا، مکزیک و گواتمالا به میزبانی کوبا آغاز شده است، شب گذشته به پایان رسید.

در سومین روز این رقابت‌ها دو دیدار برگزار شد و تیم‌های مکزیک و کوبا سه بر صفر برابر گواتمالا و پورتوریکو به پیروزی رسیدند.

پس از پایان این رقابت‌ها تیم های پورتوریکو، کوبا و مکزیک با 10 امتیاز در رتبه‌های اول تا سوم قرار گرفتند و تیم گواتمالا بدون امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفت. مکزیک به رغم امتیاز برابر با تیم‌های اول و دوم، به دلیل میانگین پوئن کمتر از راه یابی به رقابت‌های جهانی سال 2018 بازماند.

بدین ترتیب چهره 24 تیم شرکت کننده در نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان که از 19 شهریور تا 8 مهرماه 1397 به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود، مشخص شد.

تیم های ایران، چین، ژاپن، استرالیا، فرانسه، هلند، اسلوونی، روسیه، صربستان، فنلاند، بلژیک، ایتالیا، بلغارستان، لهستان، برزیل، آرژانتین، تونس، مصر، کامرون، آمریکا، جمهوری دومینیکن، کانادا، پورتوریکو و کوبا 24 تیم شرکت کننده در این رقابت‌ها هستند.

قرعه کشی نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان، نهم آذرماه سال جاری در فلورانس ایتالیا برگزار می‌شود و مسابقات در سه شهر روسه، وارنا و صوفیه بلغارستان و شش شهر باری، بولونیا، فلورانس، میلان، رم، و تورین ایتالیا برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج