ستاره سابق یوونتوس به ستایش از دیبالا پرداخت و گفت: آینده درخشانی در انتظار این بازیکن جوان است و امیدوارم که بسیار بهتر از شرایطی که اکنون دارد بازی کند. برای دیبالا بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری موج، الکساندر دل پیرلو، اسطوره و نماد باشگاه یوونتوس به شمار می‌آید و بین هواداران این تیم از محبوبیت زیادی برخوردار است. دل پیرو در گفت‌وگویی اختصاصی که با سایت عربی کوره داشت درباره مسائل زیادی سخن به میان آورد.

او در ابتدا به ستایش از دیبالا پرداخت و گفت‌: من دیبالا را از نزدیک می‌شناسم. او استعداد بزرگی است و بازیکنی کلیدی برای یوونتوس به شمار می‌آید. آینده درخشانی در انتظار این بازیکن جوان است و امیدوارم که بسیار بهتر از شرایطی که اکنون دارد بازی کند. برای دیبالا بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

دل پیرلو درباره بازگشت کونته به تیم‌ ‌ملی فوتبال ایتالیا گفت: کونته، مربی بسیار بزرگی است و نشان داد که دانش بالایی دارد. او نزدیک بود که ما را قهرمان یورو ۲۰۱۶ کند. من شخصا دوست دارم که او یک بار دیگر هدایت تیم‌ ‌ملی فوتبال ایتالیا را بر عهده بگیرد.

وی با درخصوص خداحافظی پیرلو افزود: پیرلو از بازیکنانی است که بسیار سخت است بتوان جایگزین او را پیدا کرد. او توان بالایی در اداره کردن بازی داشت. من با پیرلو یک فصل در یوونتوس همبازی بودم و با هم جام جهانی را به دست آوردیم. در زدن ضربات آزاد با هم رقابت می‌کردیم البته من بهتر از او بودم (با خنده). در پایان باید بگویم که بازیکنی مانند پیرلو سخت است که فوتبال را ترک کند و برای او جانشین انتخاب شود.

این اسطوره باشگاه یوونتوس در خصوص این که بوفون زمانی زیادی تا بازنشستگی ندارد. آیا دوناروما جایگزین خوبی برای او خواهد بود؛ گفت: دوناروما، دروازه‌بان جوان و با استعدادی است. او به کسب تجربه نیاز زیادی دارد و بر این باورم که می‌تواند به دروازه‌بان بزرگی تبدیل شود. دوناروما کارهای بزرگی انجام داده و با این حال او اشباهات زیادی هم دارد و باید تمرکزش را بیشتر کند.

دل پیرلو در پایان درباره تیم‌ ‌ملی فوتبال ایتالیا گفت: صعود به جام جهانی اتفاقی بسیار نیکو خواهد بود و امیدوارم که بتوانیم از سد سوئد بگذریم. تیم خوبی داریم اما شکست برابر اسپانیا باعث شد نتوانیم به عنوان تیم نخست به دور بعد برویم. گاهی یک شکست باعث می‌شود که وضعیت تیم بحرانی شود. با این حال باید به تلاش خود ادامه‌ داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج