مارادونا گفت‌: گلزنی در جام جهانی طعم خاص خود را دارد و با هیچ چیزی مقایسه نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ‌اسکای اسپورت، دیگو آرماندو مارادونا، ‌اسطوره فوتبال آرژانتین و جهان به شمار می‌آید که افتخارات زیادی به دست آورد و بسیاری او را به بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان می‌دانند.

مارادونا از لحظات خاص فوتبالی خود سخن به میان آورد. او درباره نخستین گل خود در جام جهانی، گفت‌:  گلزنی در جام جهانی طعم خاص خود را دارد و با هیچ چیزی مقایسه نمی‌شود. من در طول 20 سال حضورم در تیم ملی گل‌های زیادی به ثمر رسانده‌ام اما  گل نخست به مجارستان در سال 1982 طعم دیگری داشت.

گل قرن را هیچ گاه فراموش نمی‌کنم

او درباره مشهورترین گل خود گفت‌: گل قرن را هیچ گاه فراموش نمی‌کنم و گلی مانند آن به ثمر نرسانده‌ام.

مارادونا درباره بازیکنی که با او درگیری پیدا کرد، گفت‌: دونگا من را بسیار اذیت می‌کرد و قصد داشت هر طوری شده مانع حرکت من شود. با آرنج او را زدم تا دیگر چنین رفتارهای با من نداشته باشد.

ال دیگو درباره گل پنالتی‌ مشهور خود به والتر زنگا هم گفت‌: در جام جهانی1990 ایتالیایی ها می گفتند که ما به ناحق بازی را به تساوی کشاندیم و آنها شایسته پیروزی بودند. نمی دانستم چه می‌گویند و چون نظرها متفاوت است. بازی به ضربات پنالتی‌ کشیده شد. من برابر یوگسلاوی پنالتی‌ از دست داده بودم و به خودم گفتم اگر این بار هم پنالتی‌ از دست دهی بسیار احمق هستی. به خودم گفتم نمی‌توانی به این همه دوست دار خود خیانت کنی و نباید ترسو باشی. من توانستم زنگا را فریب دهم و پنالتی‌ را گل کنم و به دور بعد صعود کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج