مدیران لالیگا تمام تلاش خود را برای محروم کردن پاری سن ژرمن از لیگ قهرمانان به علت حمایت های دولت قطر انجام می دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، لالیگا نمی خواهد پاریس سن ژرمن در لیگ قهرمانان سال جاری شرکت کند و اخباری شنیده شده که خاویر تباس در ماه آگست شکایت خود را به یوفا نیز ارائه کرده است که نشان می دهد که تیم پاری سن ژرمن از سوی دولت قطر تامین می شود.

بعد از انتقال 222 میلیون یورویی نیمار به پاریس در اسپانیا در تابستان امسال که لقب گران ترین انتقال تمام ادوار فوتبال را از آن خود کرد، در اسپانیا دل خوشی از باشگاه متمول فرانسوی وجود ندارد و نشریه اکیپ امروز گزارشی در مورد شکایت لالیگا به یوفا در خصوص تخلفات باشگاه پاری سن ژرمن منتشر کرده است.

در این گزارش خاویر تباس رئیس لالیگا ادعا کرده که 2 تیم پاری سن ژرمن و منچسترسیتی طی 5 سال گذشته بیش از دیگر تیم ها هزینه کرده اند و درآمد واقعی آنها نمی تواند این سرمایه گذاری را توجیه کند پس آنها اسپانسرهای قوی در اختیار دارند که باعث شده در مقادیری بزرگتر از رئال مادرید، بارسلونا، بایرن مونیخ و منچستر یونایتد سرمایه گذاری کنند و این مبالغ از سوی دولت قطر تامین می شود.

در این گزارش 44 صفحه ای لالیگا ادعا کرده است که پاری سن ژرمن بیش از هر باشگاه دیگری در سال های اخیر سرمایه گذاری کرده است ( 344 میلیون یورو در سال 2014) که در مقایسه با 237 میلیون یورو منچستر یونایتد، 224 میلیون یورو رئال مادرید و 185 میلیون یورو بارسلونا بسیار بیشتر است.

جالب اینجاست که در مورد حق پخش تلویزیونی، پاری سن ژرمن به مراتب کمتر از رئال مادرید (47 میلیون یورو در مقایسه با 121 میلیون یورو) درآمد کسب کرده است و لالیگا معتقد است حمایت 73 درصد اسپانسرهای قطری باعث ایجاد این تفاوت شده است.

لالیگا قصد دارد اقدامات بیشتری علیه این باشگاه فرانسوی انجام داده و احتمالا پرونده را به اتحادیه اروپا نیز منتقل کند.

تباس در این خصوص گفت: "ما تا پایان سال صبر خواهیم کرد تا ببینیم که یوفا چه کاری انجام می دهد. اگر اتفاقی رخ نداد، ما به اتحادیه اروپا شکایت خواهیم کرد زیرا این رویه نباید ادامه یابد. اگر متوجه شویم که آنها تقلبی مرتکب شده اند، پی اس جی نباید در لیگ قهرمانان شرکت کند."

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج