سرمربی پیشین تیم فوتبال اینتر گفت: امیدوارم که ایتالیا به جام جهانی 2018 صعود کند چون جام جهانی بدون ایتالیا بی‌معنی است.

به گزارش خبرگزاری موج، وینچنزو مونتلا یکی از کسانی است که رسانه‌های ایتالیایی از او به عنوان گزینه جانشینی جامپیرو ونتورا در تیم ملی این کشور نام می‌برند اما خود او می‌گوید که برای کسب تجربه هدایت آتزوری عجله ندارد.

مانچوی 52 ساله که تابستان امسال هدایت زنیت سنت پترزبورگ روسیه را برعهده گرفت به رادیو دیجی گفت: من واقعاً امیدوارم که ایتالیا به جام جهانی 2018 صعود کند چون جام جهانی بدون ایتالیا بی‌معنی است. من دوست دارم سرمربی تیم ملی شوم برای این کار تا 70 سالگی زمان دارم. این رؤیای هر سرمربی‌ای است اما در حال حاضر برای تیم ملی صعود از هر چیزی مهمتر است.

مانچینی درباره تجربیاتی که از مربیگری در روسیه کسب کرده است هم اظهار داشت: من از وضعیتم در اینجا بسیار راضی‌ام. تیم من تیمی جوان است که احیا شده و دارد کارش را خوب انجام می‌دهد. ما برای پایین آوردن میانگین سنی تیم‌مان چند فاکتور را فدا کردیم اما الان صدرنشین جدول هستیم پس من می‌توانم بگویم که راضی‌ام.

روبرتو مانچینی

سرمربی پیشین اینتر سپس اشاره‌ای به کورس قهرمانی این فصل سری A داشت و گفت با وجود دور بودن از کشورش، نتایج لیگ این کشور را دنبال می‌کند.

او عنوان کرد: لاتزیو در این فصل سری A دارد خوب کار می‌کند و من برای سرمربی‌اش سیمونه اینزاگی خوشحالم. لاتزیو همیشه جزو تیم‌های دارای پتانسیل بردن اسکودتو است. ناپولی هم فوتبال زیبایی ارائه می‌کند و کنار هم بودن بازیکنانش در چند سال اخیر آنها را با هم هماهنگ‌تر کرده است. اینتر هم به تدریج قدرت گرفته است. به میلان با توجه به تغییرات گسترده‌ای که در این تیم صورت گرفته است، نیاز به زمان دارد. تیم‌هایی که ناگهان دچار تغییرات گسترده‌ای می‌شوند یا فوراً نتیجه می‌گیرند یا دچار افت می‌شوند. ببینیم در بازی‌ آنها برابر یوونتوس چه اتفاقی می‌افتد. یوونتوس هر سال نمی‌تواند قهرمان شود. امسال ناپولی و اینتر تیم‌های آماده‌ای نشان داده‌اند پس کورس قهرمانی میان این تیم‌ها و احتمالاً رم خواهد بود. اگر آنها بتوانند روند فعلی‌شان را حفظ کنند، در ادامه فصل خطرناک‌تر خواهند بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج