در پایان رقابتهای بسکتبال باویلچر قهرمانی آسیا و اقیانوسیه تیم بسکتبال باویلچر مردان با شکست برابر استرالیا، نایب قهرمان شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه رقابتهای بسکتبال باویلچر قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که در پکن چین برگزار شد، تیم بسکتبال باویلچر مردان ایران در مرحله فینال با نتیجه 80 بر 54 دیدار را به استرالیا واگذار کرد و به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

مردان بسکتبالیست ایران در مرحله گروهی این مسابقات با تیم های عربستان سعودی، نیوزلند و تایلند هم گروه بودند و با شکست هر سه تیم به عنوان تیم اول گروه خود، به مرحله یک چهارم راه یافتند.

تیم ایران با شکست چین در مرحله یک چهارم نهایی و با غلبه بر ژاپن در نیمه نهایی به فینال رقابتهای قهرمانی آسیا و اقیانوسیه راه یافت که در این مرحله با شکست برابر استرالیا از کسب عنوان قهرمانی بازماند.

همچنین دیدار رده‌بندی بین ژاپن و کره برگزار شد که تیم ژاپن با نتیجه 68 بر 54 کره را شکست داد و به مقام سومی این رقابتها دست پیدا کرد.

رقابتهای قهرمانی آسیا و اقیانوسیه امروز شنبه (ششم آبان) در پکن چین به پایان رسید که در پایان این رقابتها، 4تیم ایران، استرالیا، ژاپن و کره موفق به کسب سهمیه جهانی 2018 آلمان در بخش مردان شدند و در بخش زنان نیز این سهمیه به چین و استرالیا رسید.

تیم بسکتبال باویلچر زنان و مردان بامداد روز سه شنبه، 9 آبان ماه به کشور باز می‌گردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج