سومین دوره تور جهانی والیبال ساحلی از یکم تا پنجم اسفند ماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در جزیره کیش برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، سومین دوره مسابقات والیبال ساحلی تور جهانی سه ستاره کیش با تغییر زمان برگزاری نسبت به دو دوره قبل اسفند ماه پیگیری می شود.

بر این اساس این رقابت‌ها از سه شنبه یکم تا شنبه پنجم اسفند ماه به میزبانی جزیره کیش برگزار خواهد شد تا والیبال ایران سومین میزبانی جهانی خود در این رشته جذاب را تجربه کند.

نخستین دوره تور جهانی والیبال ساحلی در ایران از 27 تا 30 بهمن ماه سال 94 با حضور 48 تیم از 21 کشور جهان در جزیره کیش برگزار شد و تیم های قطر (جفرسون سانتوس پریرا – شریف یونوس)، روسیه (اولگ استویانوسکی – آرتم یارزوتکین) و لهستان (بارتوش لویژاک – پیوتر کانتور) مقام های اول تا سوم را به دست آوردند.

دومین دوره تور جهانی والیبال ساحلی در ایران از 27 تا 30 بهمن ماه سال 95 با حضور 40 تیم در جزیره کیش برگزار شد و تیم های روسیه (نیکیتا لیامین – ویاچزلاف کرازیلنیکوف)، لهستان (پیوتر کانتور – بارتوش لوزیاک) و روسیه (اولگ استویانوفسکی – آرتم یارزوتکین) رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند.

دومین دوره تور جهانی کیش نسبت به دوره نخست تغییراتی داشت که فدراسیون جهانی والیبال سطح برگزاری این رقابت ها را به سه ستاره افزایش داد، جایزه نقدی نیز از 25 هزار دلار به 100 هزار دلار افرایش یافت و روش برگزاری نیز به صورت حذفی شد.

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی والیبال، تور جهانی کیش پنجمین رویداد ساحلی جهان در سال 2018 هست.

تورهای جهانی والیبال ساحلی سال 2018 با مسابقات چهار ستاره هلند از 13 تا 17 دی ماه در دو گروه مردان و زنان آغاز می شود. همچنین تور جهانی یک ستاره مردان و زنان استرالیا نیز از 12 تا 15 بهمن و قبل از تور جهانی کیش برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج