فوق‌ستاره پرتغالی رئال مادرید با کسب عنوان بهترین بازیکن سال گفت: من خوش‌شانس و انسان بسیار خاصی هستم چون در بهترین باشگاه جهان و با بهترین بازیکنان بازی می‌کنم و برای پنجمین بار به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شدم.

به گزارش خبرگزاری موج، کریستیانو رونالدو که شب گذشته (دوشنبه) در مراسم معرفی بهترین‌های سال فیفا موسوم به (The BEST) با شکست لیونل مسی آرژانتینی از بارسلونا و نیمار برزیلی از پاری‌سن‌ژرمن، عنوان بهترین بازیکن جهان در سال 2017 را از آن خود کرد، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «رئال مادرید تی‌وی» در مورد کسب افتخارات انفرادی گفت: این نتیجه تلاش بسیار، فداکاری زیاد، خواب خوب، تغذیه عالی، انجام کار‌های فوق‌العاده و بودن الگویی حرفه‌ای بوده است. کسب عناوین انفرادی و تیمی که ما به دست آورده‌ایم، تماشایی بوده است.

از رئال مادرید تشکر می‌کنم

وی همچنین در منطقه مصاحبه میکسد‌زون در پاسخ به این پرسش که «این عنوان، نقطه اوج یکی از بهترین‌ فصل‌های شماست. از کسب دومین جایزه The Best (بهترین) چه حسی دارید؟»، اظهار داشت: سال فوق‌العاده‌ای بود. از رئال مادرید تشکر می‌کنم. من عناوین تیمی و انفرادی کسب کردم و این چیزی بود که می‌خواستم. از خانواده‌ام، از نامزدم و از پسرم تشکر می‌کنم. من پدر شده‌ام، باز هم صاحب فرزندی دیگر خواهم شد و از این بابت خیلی خوشحالم. در لحظه خاصی از زندگی‌ام هستم.

از لئو مسی و نیمار قدردانی می کنم

فوق‌ستاره پرتغالی کهکشانی‌های این پرسش را که «شما با کسب 43.16 درصد آرا این عنوان را کسب کردید، این در حالی است که مسی 19.25 درصد آرا و نیمار 6.97 درصد آرا را به خود اختصاص دادند. این اعداد به شما چه می‌گویند؟»، این‌طور پاسخ داد: از تمامی کسانی که به من رأی دادند، تشکر می‌کنم، اما نمی‌خواهم لئو مسی و نیمار را هم فراموش کنم و از آنها هم قدردانی می‌کنم. همچنین از رئال مادید، از هواداران، از همراهان‌، از رئیس باشگاه که بدون آنها کسب این عنوان ممکن نبود، تشکر می‌کنم. آرزویم کسب عنوان قهرمانی با تیم ملی پرتغال بود که این در یورو 2016 عملی شد و به قهرمانی رسیدیم. در رده کسب عناونی انفرادی هم دیگر کمبودی حس نمی‌کنم. چیزی که می‌خواهم کسب عناوین تیمی به منظور کسب عناوین انفرادی است. برای این هدف تلاش می‌کنم و کسب این دو عنوان (تیمی و انفرادی) را دوست دارم.

نیمار می‌تواند در آینده عنوان بهترین بازیکن جهان را به دست بیاورد

وی در مواجه با این پرسش که «آیا نیمار جانشینی بر سلطه رونالدو و مسی خواهد بود؟»، تأکید کرد: نیمار برای کسب عنوان بهترین بازیکن جهان کاندید شد و می‌تواند در آینده این عنوان را از آن خود کند. در خیلی از مصاحبه‌هایم گفته‌ام که بازیکنان جوان زیادی هستند که در سطح بالایی هستند و آنها هم می‌توانند به این عنوان برسند. در حال حاضر عنوان بهترین بازیکن جهان به من تعلق گرفته است، من در بخت‌آزمایی برنده شدم و از این بابت خیلی خوشحالم. در لحظه خیلی زیبا و خاصی از زندگی‌ام هستم و تنها به فکر لذت بردن از آن هستم.

رونالدو

رونالدوی 32 ساله در پاسخ به این پرسش که «وقتی دستارودهای دوران حرفه‌ای‌ خود را آنالیر می‌کنید، چه فکری می‌کنید؟» یادآور شد: دستاوردهایم بسیار باارزش هستند و حس خیلی خوبی بابت آنها دارم. من با رضایت کامل می‌خوابم چون همه چیز را به خوبی انجام داده‌ام. من خوش‌شانس و انسان بسیار خاصی هستم چون در بهترین باشگاه جهان و با بهترین بازیکنان بازی می‌کنم. ما هر سال عناوین قهرمانی کسب می‌کنیم و برای پنجمین بار به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شدم. دیگر چه چیزی می‌خواهم؟ تنها می‌خواهم از فوتبالم لذت ببرم و برای این کار انگیزه بالایی دارم.

کریس در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «شما اکنون با کسب پنج عنوان بهترین بازیکنان جهان از این حیث با لیونل مسی برابر شدید و لئو هم با کسب 4 کفش طلا با شما از این حیث برابر است. در رقابت‌هایی که شما چنین اهمیتی دارید، چه اتفاقی در جام جهانی خواهد افتاد؟»، گفت: من با لیونل رقابت نمی‌کنم. ما در یک دوره مشابه هستیم. اوضاع هم آن‌طوری است که باید باشد. خیلی خوشحالم چون در بهترین باشگاه جهان بازی می‌کنم و فرصت اثبات این موضوع را دارم که در سطح بالایی هستم. در آینده خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد.

«آیا این پایان سلطه مسی و رونالدو بر فوتبال جهان است؟»، بهترین بازیکن جهان در سال 2016 در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: پایان؟ این تازه شروع کار است ... (می‌خندد).

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج