مربی جدید سیاه‌جامگان گفت: قطعا جایگاه فوتبال خراسان، جایگاه فعلی نیست و آمده‌ایم تا به تیم شهر خود و مردم فوتبال‌دوست مشهد کمک کنیم تا دوباره نتایج خوبی برای سیاه‌پوشان مشهدی رقم بخورد.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا عنایتی در خصوص آغاز کارش به عنوان مربی در سیاه‌جامگان اظهار کرد: موفقیت نیاز به ساختار دارد و واقعیت این است که آیتم‎های مربوط به آن را در فوتبال ایران نداریم. زمین تمرین و امکانات ساده دیگر، موضوعاتی است که در بسیاری از تیم‌های ایرانی یافت نمی‌شود. متاسفانه به همین خاطر بسیاری از اتفاقات در فوتبال ما به واسطه شانس و اقبال است که رقم می‌خورد.

وی افزود: قطعا جایگاه فوتبال خراسان، جایگاه فعلی نیست و آمده‌ایم تا به تیم شهر خود و مردم فوتبال‌دوست مشهد کمک کنیم تا دوباره نتایج خوبی برای سیاه‌پوشان مشهدی رقم بخورد.

مرزبان گفت قول دادی همکاری کنیم

عنایتی که پیش از این گفته‌ بود می‌خواهد مربی‌گری را به شکلی اصولی آغاز کند، در خصوص حضور ناگهانی‌اش در کسوت مربی‌گری گفت: مربی‌گری من در سیاه‌جامگان به واسطه قولی بود که به مرزبان داده‌ بودم. چند ماه قبل مرزبان با من تماس گرفت و گفت اگر بخواهم هدایت تیمی را به دست بگیرم باید کمکم کنی، به خاطر رابطه خوبی که با هم داریم به وی قول دادم و وقتی این هفته برای حضور در سیاه‌جامگان به من زنگ زد، نتوانستم زیر قولم بزنم.

آقای گل پیشین فوتبال ایران گفت: حتی برای حضور در کلاس‌های مربی‌گری در آلمان ثبت نام کرده‌بودم و الان همه برنامه‌ریزی‌هایم به هم ریخته‌است. امیدوارم بتوانیم این روزهای شلوغ را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

رضا عنایتی

عنایتی در رابطه با تغییرات مداوم در نیمکت سیاه‌جامگان و حضور مرزبان به عنوان ششمین سرمربی این تیم در لیگ برتر فوتبال کشور خاطرنشان کرد: در واقع ثبات برای هر تیمی خوب است اما باید ابتدا ببینیم شرایط آن تیم به چه شکل است. ثبات در نتایج ضعیف، قطعا چیزی نیست که نه تیم نه هواداران آن به دنبالش باشند. چه بهتر که وقتی ببینیم به رکود رسیده‌ایم، منطقی و فارغ از احساسات تصمیم‌گیری کنیم.

مشکل استقلال روحی‌-روانی است

وی در پایان ضمن اشاره به شرایط بد استقلال و بی‌فایده بودن حضور شفر در این تیم گفت: مشکل استقلال، روحی‌روانی است. متوجه نمی‌شوم چرا در فوتبال ایران حضور روانشناس ورزشی در کنار تیم را مهم تلقی نمی‌کنند. استقلال از نظر مهره یکی از بهترین‌های ایران است اما مشخص است که وقتی یک توپ در چارچوب نمی‌زنند با ضعف روحی‌روانی روبه‌رو هستند. اگر شفر بتواند از نظر روحی‌روانی تغییر مثبتی ایجاد کند این تیم متحول می‌شود، در غیر این صورت حضور یا رفتن شفر هم دردی را دوا نمی‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج