جرئیات بیشتر در مورد نقص فنی هواپیما و به تعویق افتادن پرواز تیم ملی واترپلوی ایران مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی واترپلوی ایران که با امضای تفاهمنامه بین فدراسیون شنای ایران با اروپا، قصد شرکت کردن در رقابت‌های فینا ترافی در کشور مالت را دارد و بامداد امروز عازم این کشور شده بود. اما صبح امروز دوشنبه 24مهر خبر بازگشت هواپیمای تیم ملی واترپلو ایران به فرودگاه امام خمینی به دلیل نقص فنی هواپیما منتشر شد. اکنون جزئیات بیشتری از نقص فنی هواپیمای ترکیش که تهران را به مقصد استانبول ترک می‌کرد، اعلام شده که به شرح زیر است:

ساعت 1:55 بامداد امروز (دوشنبه 24 مهر) هواپیمای ترکیش تیم ملی واترپلوی ایران، فرودگاه امام خمینی(ره) تهران را به مقصد ترکیه ترک کرد.

پس از یک ساعت تا یک ساعت و نیم پرواز با گذشتن از آسمان تبریز در نزدیکی‌های مرز، یکی از موتورهای هواپیما دچار نقص فنی شده و کار را برای ادامه پرواز سخت می کند. با تشخیص مسئولان پرواز تصمیم بر آن می‌شود که این هواپیما بار دیگر به تهران بازگردد.

با تصمیم گرفته شده، هواپیمای ترکیش که تیم ملی واترپلوی ایران هم در آن قرار داشتند به سوی فرودگاه تهران(امام خمینی) برمی‌گردد و پس از چند ساعت پرواز ساعت 4:00 صبح امروز در تهران فرود می‌آید.

با تصمیماتی که شرکت هواپیمایی گرفته است همه‌ی مسافران با سه پرواز به سفر خود ادامه داده‌اند. با مخالفت فدراسیون شنای ایران، صبح امروز  تیم ملی واترپلو به کمپ مجموعه ورزشی شیرودی برگشته‌ است و تمرینات خود را برای حفظ آمادگی جهت شرکت در این رقابت‌ها انجام داد.

گفته می‌شود شرکت هواپیمایی قصد داشته با تعمیر شدن موتور هواپیما ملی‌پوشان واترپلو را بار دیگر با این هواپیما اعزام کند که با مخالفت فدراسیون شنای ایران مواجه شده است. با توجه به زمان کافی که تیم ایران برای شرکت در این رقابت‌ها داشت، قرار است تیم ملی واترپلوی ایران امشب با یک هواپیمای دیگر اعزام خود به مسابقات فینا ترافی در کشور مالت را از سر بگیرد.

تیم ملی واترپلو که با بازگشت به تهران تمرینات خود را در مجموعه ورزشی شیرودی پیگیری کرد، با حضور زودتر خود در کشور مالت پیش از برگزاری رقابت‌ها، قصد دارد چند مرحله تمرین را هم در محل برگزاری مسابقات برگزار کند.

طبق گفته‌های محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنای ایران، در این اتفاق هیچ یک از سرنشینان این هواپیما دچار آسیب دیدگی نشده‌اند و همه‌ی مسافران در سلامت کامل هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج