فدراسیون تنیس روی میز در نظر دارد لیگ برتر تنیس روی میز را از دهم آبان آغاز کند و به احتمال زیاد بازیکنان کره شمالی هم در لیگ ایران بازی خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود نظری درباره ی آغاز لیگ برتر تنیس روی میز ایران بیان کرد: با توجه به اینکه قرار است چهار بازیکن کره شمالی به همراه مربی و سرپرست هفته اول آبان به ایران  بیایند و می‌خواهند در لیگ برتر هم بازی کنند، تلاشمان بر این است از دهم آبان لیگ برتر را آغاز کنیم و غیر از دانشگاه آزاد تیم های قبلی هستند. احتمال زیاد یکی، دو تیم دیگر نیز به جمع تیم های لیگ برتر اضافه می شوند.

نظری در پاسخ به این پرسش که مانند سال گذشته احتمال تاخیر در برگزاری لیگ برتر وجود دارد، گفت: خیر، از آنجا که حضور بازیکنان کره شمالی در ایران  سه ماهه است بنابراین اگر عضو تیمی شوند باید زود لیگ برتر را شروع کنیم و سه ماهه آن را به پایان برسانیم.

دبیر فدراسیون تنیس روی میز در مورد اینکه بازیکنان ایران غیر از مسابقات اسپانیا، سوئد، بلژیک و هند رقابت برون مرزی دیگری را پیش رو دارند یا خیر، تاکید کرد: نوجوانان دختر و پسر ۱۲ تا ۱۴ آبان به مسابقات اسلواکی اعزام می شوند. در تلاش هستیم جوانان دختر و پسر را هم اول تا پنجم آذر به پرتغال اعزام کنیم. علاوه بر این اعزام ها لطف الله نسبی سرمربی تیم ملی درخواست اعزام به  مسابقات مجارستان و قطر هم داشته که مدیر تیم های ملی موافق کرده و ما در حال بررسی و تامین  منابع مالی آن هستیم. در بخش بانوان هم درخواست مسابقات فنلاند و سوییس را داشته اند که این مسابقات هم در حال بررسی برای تامین منابع مالی است.

او در پاسخ به این پرسش که مربی چینی اکنون در ایران چه فعالتی انجام می‌دهد، تاکید کرد: با توجه به اینکه بازیکنان درگیر مسابقات داخلی بودند و پس از آن نیز باید در مسابقات خارجی شرکت کنند، مربی چینی را به یزد فرستاده ایم تا این استان از وجود این مربی استفاده کند تا دوباره اردوها شروع شود.

او در پاسخ به این پرسش که در مسابقات هند چقدر احتمال گرفتن سهمیه المپیک نوجوانان وجود  دارد، تاکید کرد: خیلی سخت است زیرا در این مسابقات ۴ پسر و ۴ دختر انتخاب می شوند. با این حال ناامید نیستیم و شانس امین احمدیان از مهشید اشتری بیشتر است. البته  شش رقابت دیگر هم فدراسیون جهانی اعلام خواهد کرد تا بازیکنانی که موفق به کسب سهمیه نشدند در آن رقابتها شرکت کنند  و آنجا دنبال گرفتن سهمیه المپیک باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج