آلمانی ها هیچگاه خاطره تلخ این شکست سنگین در گوآ هند را برابر بازیکنان مستعد ایران فراموش نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج،  تیم نوجوانان ایران در دیداری شگفت انگیز موفق شدند تیم نوجوانان آلمان را شکست دهند. شاگردان چمنیان در روزی که اگر دقت را چانشی کار خود می کردند می توانستند نتیجه عجیبی را برابر آلمانی های نوجوان خلق کنند در تمام دقایق بازی تیم برتر زمین بودند.


آلمان ها که کمتر از چند ماه قبل موفق شدند قهرمان زیر 21 ساله های اروپا شدند، همواره به تیم های پایه خود توجه ویژه ای دارند و بودجه قابل توجهی را در رده های سنی مختلف خرج می کنند. بررسی ترکیب 11 نفره تیم نوجوانان آلمان در دیدار با ایران نشان می دهد که نوجوانان ایران در این دیدار کار بزرگی را انجام دادند.


لوکا پالگمن دروازه بان تیم نوجوانان آلمان در این دیدار، دروازه بان تیم زیر 17 ساله های وردربرمن است که در بوندس لیگای یک حضور دارد. البته حضور بازیکنی از تیم های مطرح بوندس لیگا در تیم نوجوانان آلمان موضوع عجیبی نیست زیرا 9 بازیکن از 11 بازیکن تیم نوجوانان آلمان در این دیدار در تیم هایی بازی می کنند که تیم اصلی آنها در بوندس لیگای یک حضور دارد.


بایرن مونیخ در ترکیب اولیه آلمان ها دو نماینده دارد؛ لارس لوکاس مای و الکساندر نیتزل بازیکنانی هستند که در تیم زیر 17 ساله های بایرن مونیخ بازی می کنند و می توانند با ادامه این روند طی کمتر از یک دهه آینده تبدیل به بازیکنانی از جنس هوملز و لام شوند.


دومینیک بکر از کلن، یان بولر از لورکوزن، یانیک کیتل از فرایبورگ، اریک ماجتسشاک از لایپزیش، یون یبوآه از وولفسبورگ و یان فیت آرپ از هامبورگ در کنار دو بازیکن بایرن مونیخ و دروازه بان وردربرمن 9 بازیکنی هستند که تیم های آنها در بوندس لیگای یک حضور دارند.


ساهوردی ستین از اینتراخت فرانکفورت و نواه آوکو از هالستین کیل دو بازیکنی هستند که تیم های آنها در بوندس لیگای یک حضور ندارد و البته هر دو بازیکن نیز از جمله مهاجرانی هستند که به تیم نوجوانان زیر 17 ساله های آلمان رسیدند.


بازیکنان تیم نوجوانان آلمان که احتمالا در کمتر از یک دهه آینده بدنه اصلی تیم ملی همیشه مدعی آلمان را تشکیل خواهند داد، شانس زیادی برای صعود از مرحله گروهی دارند اما مطمئنا هیچگاه خاطره تلخ این شکست سنگین در گوآ هند را برابر بازیکنان مستعد ایران فراموش نخواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج