دریافت کننده قدرتی پیشین تیم‌ ‌ملی بلغارستان با ۴۴ سال سن عنوان مسن‌ترین بازیکن والیبال در جهان را در اختیار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، ایوایلو استفانوف ۴۴ ساله با ورودش به زمین و قرار گرفتن در ترکیب تیم زسکا صوفیه به عنوان یار تعویضی در بازی برابر تتون والی در سوپر لیگا بلغارستان توانست عنوان مسن‌ترین بازیکن فعال در لیگ‌های حرفه‌یی جهان را از آن خود کند و از این حیث رکوردار باشد.

تا سال گذشته، استفانوف در جدول مسن‌ترین بازیکنان والیبال جهان پس از ساموئله پاپی ۴۴ ساله در رده دوم قرار داشت اما با اعلام بازنشستگی این بازیکن ایتالیایی از دنیای والیبال در تابستان امسال، استفانوف با انجام بازی در بیست و هفتمین فصل والیبال عمرش توانست این رکورد را برای خود به ثبت برساند.

این بازیکن با سابقه بلغار در رده باشگاهی قهرمانی لیگ ترکیه را با تیم آرچلیک استانبول، قهرمانی در لیگ اتریش با تیم دوناکرافت وین و دو قهرمانی در لیگ بلغارستان با تیم‌های لوسکی صوفیا و زسکا صوفیه را در کارنامه دارد. قهرمانی او با تیم زسکا در سال ۲۰۰۹ در حالی بود که او به عنوان مربی بازیکن در این تیم فعالیت می‌کرد.

نکته جالب در مورد استفانوف آن که او در سال ۲۰۰۶ و پس از پایان فصل با تیم جاسترزبسکی وگیل در لیگ لهستان اعلام بازنشستگی کرد اما پس از سه سال او تصمیم گرفت  دوباره به میادین والیبال باز گردد و هم اکنون او رکوردار مسن‌ترین بازیکن والیبال را در اختیار دارد.