قهرمان وزن منفی 90 کیلوگرم ووشوی جهان گفت: سه ماه در آکادمی ووشو تمرین‌های سخت و پرفشاری داشتیم که با قهرمانی نتیجه‌ی زحمات‌مان را گرفتیم و خستگی از تن‌مان بیرون رفت.

به گزارش خبرگزاری موج، میلاد عارفی‌مقام اظهار کرد: سطح رقابت‌های قهرمانی جهان همیشه بالاست، چون بهترین کشورها با بهترین نفرات در پیکارها شرکت می‌کنند.

وی درباره اینکه فکر می‌کرده در بخش ساندا قهرمان شود؟ گفت: هر ورزشکاری تا خودش را قهرمان نداند، مطمئن باشید قهرمان نخواهد شد و همیشه با این نیت و هدف تمرین می‌کردم که قهرمان جهان می‌شوم و خوشبختانه به این هدف دست پیدا کردم.

انتظار نداشتم چین را کنار بزنیم

عارفی‌مقام در پاسخ به پرسشی که انتظار قهرمانی ایران در بخش ساندا و کنار زدن چین را داشته؟ اظهار کرد: راستش فکر نمی‌کردیم بتوانیم این کار را انجام دهیم و به دنبال این بودیم که جایگاه قبلی(نایب قهرمانی) را حفظ کنیم که با لطف خدا و امام حسین(ع) چون در ایام محرم به روسیه اعزام شدیم، توانستیم قهرمان جهان شویم و چین را کنار بزنیم.
این ووشوکار لرستانی اضافه کرد: سه ماه در آکادمی ووشو تمرین‌های سخت و پرفشاری داشتیم که با قهرمانی نتیجه‌ی زحمات‌مان را گرفتیم و خستگی از تن‌مان بیرون رفت.

میلاد عارفی مقام قهرمان ووشو

وی در ادامه گفت: پس از قهرمانی در رقابت‌های جهانی برای پیکارهای حرفه‌ای و جایزه بزرگ چین انتخاب شدم و حدود یک ماه دیگر باید به این کشور اعزام شوم. سطح این رقابت‌ها از جهانی بالاتر است و با اینکه داخل رینگ برگزار می‌شود اما قوانین ووشو را دارد.
عارفی‌مقام در پایان گفت: از تمام کسانی که در این راه کمکم کرده‌اند به‌ویژه پدر، مادر و برادرم تشکر می‌کنم و دست‌بوس هم‌وطن‌هایی هستم که ما را دعا کردند.
تیم ووشوی ایران در چهاردهمین دوره رقابت‌های جهانی که در کازان روسیه برگزار شد، برای نخستین بار عنوان قهرمانی را در بخش ساندا به دست آورد و به سلطه طولانی مدت چینی‌ها در این رشته پایان داد. چین و روسیه دوم و سوم شدند.