سرمربی جدید بایرن مونیخ گفت: دلایل زیادی وجود داشت که من تصمیم بگیرم به دنیای مربیگری بازگردم. یکی از این دلایل رابطه خیلی خوب و دوستانه‌ای بود که بین من و اولی هوینس بود.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از کیکر، بایرن مونیخ نتایج ضعیف آنچلوتی با این تیم و رابطه بد با بازیکنان خودی را طاقت نیاورد و او را از سمت خود اخراج کرد و یوپ هاینکس را تا پایان فصل به عنوان سرمربی جدیدش انتخاب کرد.

یوپ هاینکس ۷۲ ساله در اولین نشست خبریش پس از بازگشت به مونیخ گفت: من در این مدت که اعلام بازنشستگی کرده بودم، با فوتبال بیگانه نبودم و بازی‌های دیگر را دنبال می‌کردم. به خوبی با پیشرفت تیم‌هایی چون رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس و تیم‌های لیگ برتری آشنا هستم. درباره بوندسلیگا نیز با دقت مشغول بررسی تیم‌ها بودم و خیلی دقیق بازی‌ها را دنبال کردم.

یوپ هاینکس

او درباره دلایل بازگشت خود به دنیای مربیگری گفت: دلایل زیادی وجود داشت که من تصمیم بگیرم به دنیای مربیگری بازگردم. یکی از این دلایل رابطه خیلی خوب و دوستانه‌ای بود که بین من و رییس باشگاه یعنی اولی هوینس بود و البته تماس تلفنی کارس هاینتس رومنیگه که در تمام این سال‌ها رابطه خوبی با آن‌ها داشتم. من بعد از آن که با بایرن مونیخ در سال ۲۰۱۳ سه گانه را کسب کردم، پیشنهادهایی زیادی از تیم های خوب قاره برای مربیگری داشتم ولی تمام این پیشنهادات را رد کردم. فکر می‌کردم پایان دنیای مربیگری من باشد ولی الان شرایطی ایجاد شد که به بایرن مونیخ بازگردم.  

در ۷۲ سالگی احساس جوانی می‌کنم

هاینکس درباره انتقادهایی که از سن بالای او می‌شود گفت: سن فقط یک عدد است و نه بیش‌تر. بعضی‌ها هستند که در ۴۵ سالگی احساس پیری می‌کنند. من احساس جوانی می‌کنم. میزان ضربان قلب من با یک انسان ۶۰ ساله برابر است. منتقدان باید بدانند که شور و شوق به فوتبال در یک فرد ایجاد نمی‌شود. من همیشه کنار فوتبال بودم و الان می‌خواهم چهره جدیدی از بایرن مونیخ را ارائه دهم.  

سرمربی جدیدی باواریایی‌ها در پایان صحبت‌های خود درباره کارلو آنچلوتی گفت: من همیشه برای او احترام زیادی قائل هستم. او مربی است که توانسته ۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به دست بیاورد و کسی که به این افتخار رسیده است، قطعا مربی بزرگی است. باید اعتراف کنم من نیز همین شرایط آنچلوتی را قبلا در دوران مربیگری‌ام تجریه کردم و هنوز هم احترام زیادی برای او قائل هستم. همه مربیان این شرایط را درک می‌کنند.

بایرن مونیخ شنبه هفته آتی باید در رقابت‌های بوندسلیگا برابر فرایبورگ قرار گیرد که این دیدار در ورزشگاه آلیانس آره‌نا برگزار می‌شود.