مهاجم گلزن تیم ملی لهستان ما این را می‌دانستیم که باید برای صعود، پیروز شویم. خوشبختانه توانستیم پیروزی پر گلی را به دست بیاوریم و مسافر جام جهانی شویم.

به گزارش خبرگزاری موج، لهستان دیشب (یک‌شنبه) یکی از کشورهای خوشحال اروپا بود؛ آنها برای هشتمین بار جشن صعود به جام جهانی گرفتند، هر چند که از آخرین صعود آنها به جام جهانی بیش از ۱۰ سال می‌گذشت.

لواندوفسکی صعود به جام جهانی

روبرت لواندوفسکی، آقای گل رقابت‌های انتخابی جام جهانی در قاره اروپا که نقش مهمی در صعود تیم‌ ‌ملی فوتبال کشورش به جام جهانی داشت، بعد از راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت‌: احساس فوق‌العاده‌ای دارم. در رختکن جشن صعود گرفتیم. به آن چه سزاوارش بودیم رسیدیم. دیدن خوشحالی مردم اهمیت زیادی برای ما داشت و ما این را می‌دانستیم که باید برای صعود، پیروز شویم. خوشبختانه توانستیم پیروزی پر گلی را به دست بیاوریم و مسافر جام جهانی شویم.

ما تیمی نیستیم که به راحتی تسلیم شویم

لواندوفسکی که یکی از بهترین مهاجمان حال حاضر فوتبال جهان محسوب می‌شود، در ادامه‌ صحبت‌های خود،‌ اضافه کرد: امیدوارم که در جام جهانی روسیه قرعه خوبی نصیب ما شود. من نمی‌گویم که لهستان مدعی عنوان قهرمانی است ولی این را با صراحت می‌گویم که ما تیمی نیستیم که به راحتی تسلیم شویم و با قدرت در جام جهانی به میدان خواهیم رفت.

تیم‌ ‌ملی فوتبال لهستان آخرین بار در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان حضور داشت که در گروه نخست با آلمان، اکوادور و کاستاریکا هم‌گروه بود ولی در نهایت با یک برد و دو باخت موفق به صعود به مرحله حذفی جام جهانی نشد.