امیررضا صفایی‌پور با کسب سه پیروزی به المپیک ۲۰۱۸ آرژانتین صعود کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه مسابقات جهانی تیروکمان در رده سنی نوجوانان و در رشته ریکرو دختران و پسران که در آرژانتین در حال برگزاری است، صفایی‌پور برای کسب سهمیه ابتدا کماندار بلژیکی را ۶ بر ۲ شکست داد، سپس مقابل ورزشکار قزاقستان ۶ بر ۴ به پیروزی رسید و در مرحله بعد مقابل کماندار رومانی نیز ۶ بر ۴ به برتری دست یافت و با صعود به مرحله یک هشتم نهایی سهمیه المپیک را کسب کرد. صفایی‌پور در مسابقه بعدی خود ۳ بر ۷ مقابل کماندار ایتالیایی بازی را واگذار کرد.
سوگند حداد نیز ابتدا مقابل کماندار لهستان ۶ بر صفر پیروز شد ولی مقابل کماندار چین تایپه ۶ بر ۲  شکست خورد که با توجه به صعود ۲ ورزشکار کره‌یی به مرحله بعدی، حداد به عنوان شانس مجدد به جدول بازگشت و در این مرحله کماندار ایتالیایی را ۷ بر ۳ شکست داد و به مرحله بعدی صعود کرد. حداد مقابل فیلیپین ۷ بر ۳ بازی را واگذار کرد تا در رده هفدهم قرار گیرد که این امر سبب شد که به عنوان رزرو در جدول قرار گیرد تا در صورتی که یکی از ورزشکاران صعود کرده به هر دلیلی نتواند در المپیک شرکت کند، سوگند حداد جایگزین وی می شود.

از هر کشور تنها ۲ ورزشکار دختر و پسر شانس صعود به المپیک را دارد و ایران می‌تواند در مسابقات آذرماه بنگلادش سهمیه بعدی خود را نیز کسب کند.

در مسابقات جهانی آرژانتین که ایران برای اولین‌بار حضور یافته بود، تیم ایران توسط گیسا بایبوردی در رشته کامپوند دختران به یک مدال برنز ارزشمند دست یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج