سرمربی تیم ملی آرژانتین با وجود تساوی بامداد امروز تیمش برابر پرو همچنان اطمینان دارد که آلبی‌سلسته به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی فوتبال آرژانتین بامداد امروز (جمعه) در هفته هفدهم از رقابت‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در منطقه آمریکای جنوبی در دیدار خانگی توسط پرو با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد. در حالی که تنها دو هفته دیگر به پایان این مرحله از رقابت‌ها باقی مانده است، آرژانتین با 25 امتیاز در رده ششم جدول است و با این شرایط حتی شانس حضور در مرحله پلی‌آف بین‌ قاره‌ای برای صعود به جام جهانی را نیز از دست می‌دهد. از منطقه آمریکای جنوبی چهار تیم به طور مستقیم به جام جهانی 2018 صعود می‌کنند و تیم پنجم راهی مرحله پلی‌آف بین‌ قاره‌‌ای می‌شود.

خورخه سامپائولی که شاگردانش بامداد روز چهارشنبه 19 مهر در بازی بعدی خود میهمان اکوادور هستند، پس از این بازی در کنفرانس خبری گفت: هنوز هم اطمینان دارم که آرژانتین در جام جهانی 2018 خواهد بود. ما بازی خوبی را از خود ارائه دادیم و تنها در گلزنی ناکام بودیم. نسبت به اتفاقاتی که قرار است در بازی‌های پیش‌رو رخ دهد امیدوار و هیجان‌زده هستم. بازیکنانم در این بازی به هیچ‌وجه دست از تلاش نکشیدند و تلاش زیادی کردند و شایسته نتیجه‌ دیگری بودند.

سرمربی آلبی‌سلسته در تمجید از فوق‌ستاره تیمش که در مرحله انتخابی جام جهانی تنها 4 گل به ثمر رسانده و در این بازی نیز چند حرکت استثنایی از خود به نمایش گذاشت، اظهار داشت: مسی بازی فوق‌العاده‌ای را به نمایش گذاشت و موقعیت‌هایی روی دروازه پرو خلق کرد و پاس‌های خوبی نیر برای هم‌تیمی‌هایش ساخت.  

پیروزی آرژانتین برابر اکوادور برای شاگردان سامپائولی کافی خواهد بود تا حداقل سهمیه حضور در مرحله پلی‌آف بین قاره‌ای برای صعود به جام جهانی را کسب کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج