تیم ملی ووشو ایران امشب قهرمانی جهان در بخش ساندا را نصیب خود کرد

به گزارش خبرگزاری موج، در پایان چهاردهمین دوره رقابت های ووشو قهرمانی جهان تیم ملی ووشو کشورمان در بخش ساندا برای اولین بار با عبور از قهرمان سنتی این رشته قهرمان جهان شدند.
 
این دوره از مسابقات جمعه هفتم مهرماه به میزبانی روسیه در شهر کازان روسیه آغاز شد که در پایان 5 روز رقابت بهترین های جهان، تیم ملی ایران که با هشت سانداکار در این دوره از مسابقات شرکت کرده بود، با کسب هفت مدال طلا و یک نقره برای اولین بار موفق به کسب عنوان قهرمانی در این بخش شد.
 
چین با هفت طلا به نایب قهرمانی رسید و روسیه با 2 طلا٬ یک نقره و 2 برنز سوم شد.در تمامی سیزده دوره گذشته این مسابقات تیم چین که مهد ووشوی جهان محسوب می شود در بخش ساندا به قهرمانی رسیده بود.
 
اما در مجموع دو بخش تالو و ساندا چین با 15طلا قهرمان شد.تیم ملی کشورمان با 9 مدال طلا، دو برنز با یک پله صعود نسبت به دوره گذشته عنوان نایب قهرمانی را در مجموع دو بخش ساندا و تالو به خود اختصاص داد. هنگ کنگ با 5 طلا٬ 3 نقره و 3 برنز بر سکوی سومی ایستاد.
 
بنابراین پرونده تیم ملی ووشو کشورمان با کسب هشت مدال طلا، یک نقره و دو برنز در این رقابتها بسته شد. شهربانو و الهه منصوریان، مریم هاشمی، محسن محمد سیفی، یوسف صبری، معین تقوی، میلاد عارفی مقدم و تیم دوئلین مردان(نوید مکوندی، فرشاد عربی و امیر محمدرضایی) هشت مدال طلا، حمیدرضا قلی پور یک نشان نقره، هانیه رجبی و زهرا کیانی هم دو مدال برنز کسب کرده اند.
 
این دوره از رقابت ها جمعه هفتم مهرماه در کازان روسیه آغاز شده بود.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج