مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا در سال ۲۰۱۸ برای نخستین بار در دو سطح یک و دو برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت فدراسیون والیبال، بر اساس اعلام کنفدراسیون والیبال آسیا مسابقات جام این کنفدراسیون در سال 2018 برای نخستین بار در دو سطح یک و دو برگزار می شود که میزبان سطح یک مردان و زنان به کشورهای چین تایپه و تایلند واگذار شده است.

همچنین میزبان رقابت‌های سطح دو جام کنفدراسیون والیبال آسیا در سال 2018 در گروه مردان به قرقیزستان و در گروه زنان به هنگ کنگ واگذار شده است.

کنفدراسیون والیبال آسیا هنوز تعداد تیم‌های شرکت کننده در هر سطح این رقابت‌ها را اعلام نکرده است اما در نشست کمیته فنی کنفدراسیون والیبال آسیا در اسفندماه سال گذشته هشت تیم برتر آسیا در سطح یک و هشت تیم دوم در سطح دو پیشنهاد شده بود.

زمان و محل برگزاری جام کنفدراسیون والیبال آسیا در سال 2018 به شرح زیر است:

ششمین دوره جام کنفدراسیون والیبال آسیا (سطح یک) در گروه مردان از 18 تا 24 مرداد ماه سال 97 به میزبانی چین تایپه.

ششمین دوره جام کنفدراسیون والیبال در گروه زنان (سطح یک) از 19 تا 25 شهریورماه سال آینده به میزبانی تایلند.

نخستین دوره سطح دو جام کنفدراسیون والیبال آسیا در گروه مردان از 15 تا 21 مردادماه در کشور قرقیزستان.

نخستین دوره سطح دوی جام کنفدراسیون والیبال آسیا در گروه زنان نیز از 8 تا 14 مردادماه سال 97 در کشور هنگ کنگ.

در نشست اسفند ماه سال 95 کمیته فنی و مربیان کنفدراسیون والیبال آسیا موضوع مناسب نبودن سطح فنی رقابت‌های جام کنفدراسیون مردان و زنان آسیا به دلیل حضور تیم‌ها با بازیکنان جوان و کم تجربه، مطرح شده بود و بر همین اساس کمیته مربیان به هیات رئیسه AVC پیشنهاداتی ارائه  داده بود از جمله اینکه هر تیم شرکت کننده در جام کنفدراسیون والیبال آسیا باید حداقل از سه یا چهار بازیکن قهرمانی آسیا در این رقابت‌ها استفاده کند.

پنجمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا از اول تا هفتم مهرماه سال 95 (22 تا 28 سپتامبر) با حضور هشت تیم برتر آسیا برگزار شد و تیم ملی «ب» ایران با کسب عنوان قهرمانی به چهارمین مدال طلای ایران در این رقابت‌ها دست یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج