پس از شکست تلخ و سنگین پرسپولیس برابر الهلال عربستان مدیران این باشگاه که فقط در پیروزی‌ها پاسخگوی هواداران بودند باز هم پنهان شدند که مبادا این شکست به پای آنها نوشته شود.

به گزارش خبرگزاری موج، فوتبال با همین بردها و باخت‌هایش شیرین شده و لذت تماشای آن را دو چندان کرده است. بازی‌هایی را به خاطر می‌آوریم که شاید چندین و چند گل در آن به ثمر رسیده که یک طرف تیمی بسیار شادمان و به فکر ثبت نتیجه در تاریخ بوده و تیم مقابل اندوهگین و ناراحت به خاطر کسب این نتیجه ناگوار اما مساله‌ای که همیشه وجود داشته این است که هیچ وقت نمی‌توانیم بر اساس یک بازی تیمی را قدرتمند و یا ضعیف جلوه دهیم.

پرسپولیس هم که دو سالی است روزهای رویایی را برای هوادارانش ساخته، اما شب گذشته یک نتیجه غیرقابل باور و غیرقابل تصور در ابوظبی امارات رقم خورد، شاید پیش از این بازی از هر کس درباره نتیجه‌اش سوال می‌شد نهایتا به شکست 2 بر صفر تیم پرسپولیس رای می‌داد اما حالا تیم برانکو گویی تیم همیشگی نبوده و با چهار گل مغلوب الهلال عربستان شد.

کلاه به احترام "برانکو" از سر برداریم

این بار نمی‌خواهیم به روند فنی بازی ورود کنیم چرا که بر این باوریم برای هر فوتبالیست شاید روز خوب و بد وجود داشته باشد و دیروز برای بیشتر بازیکنان پرسپولیس روز بد بود اما مساله مهم‌تر این است که پس از این شکست چرا مدیران باشگاه سکوت اختیار کرده و باز هم حاضر به پاسخگویی به افکار عمومی نیستند؟

برانکو ایوانکوویچ به عنوان یک مربی حرفه‌ای همیشه پس از شکست‌ها و پیروزی‌ها در نشست خبری حاضر شده و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بوده است. او با همین تفکر حرفه‌ای در تیمش رابطه بسیار صمیمی با هواداران و البته رسانه‌ها ایجاد کرد.

کیست که نداد صعود پرسپولیس به جمع چهار تیم برتر آسیا به واسطه هنر این مربی بوده و چه بسا اگر مربی کروات نبود الان پرسپولیس به اینجا نرسیده بود. نباید فراموش کنیم همین بازیکنان با سرمربی برانکو روزهای رویایی برای هواداران سرخ‌پوش پایتخت ساختند و تیم‌شان را علاوه بر قهرمانی در لیگ به جمع چهار تیم برتر آسیا رساندند. نمی‌خواهیم فراموش کنیم این تیم فصل گذشته با اقتدار در لیگ قهرمان شد و البته چندین عنوان فردی را هم نصیب بازیکنان کرد. ما هنوز هم به بازی برگشت و البته معجزه برانکو امیدواریم اما نباید چشم‌هایمان را به روی کمبودها ببندیم.

شکست سنگینی که شاید حکمت داشته!

کمبودهایی که از آن سخن می‌گوییم نشات گرفته از مشکلات مدیریتی در باشگاه پرسپولیس است. مدیرانی که تا به امروز به واسطه نتایج درخشان سرمربی تیم‌شان مشت‌هایشان را گره کرده و در میان هواداران به شادی می‌پرداختند تا بلکه این هواداران خونگرم بخشی از این موفقیت را هم به نام این مدیران بنویسند حالا مثل همیشه و پس از شکست سنگین پرسپولیس پنهان شده‌اند تا این شکست به نام آنها نوشته نشود. مدیرانی که همیشه پس از پیروزی باد به غبغبشان می‌اندازند تا مقابل دوربین‌های تلویزیونی به خوبی رویت شوند و چنان با اقتدار از پیروزی به دست آمده صحبت می‌کنند که گویی خودشان درون زمین گل‌های بازی را به ثمر رساندند اما به راستی این مدیران چرا بعد از شکست در هیچ جایی دیده نمی‌شوند؟

علی‌اکبر طاهری صبح روز بازی پرسپولیس مقابل الهلال در واکنش به انتقادهایی که طی روزهای گذشته از او نسبت به عملکردش در پرونده مهدی طارمی شد مصاحبه کرد و به کسانی که به او انتقاد کرده بودند تاخت. او که در دوره مدیریتش بارها و بارها مدیران سابق باشگاه را به خاطر بدهی‌هایی که الان روی دوش پرسپولیس است به باد انتقاد گرفته بود وقتی یک مجری تلویزیونی و چند رسانه از او به خاطر عملکرد ضعیفش انتقاد کردند همه آنها را هوادار باشگاه الهلال خواند.

بهتر است مدیران پرسپولیس بدانند همین رسانه‌ها دلسوز این باشگاه هستند و همین‌ها هستند که با انتقادهایشان فوتبال ایران را در مسیر درست قرار داده‌اند. همین رسانه‌ها درست زمانی که شما با دو بازیکن اوکراینی برای پیوستن به تیم‌تان قرارداد بستید انتقاد کردند که چرا باید پول بیت‌المال در جیب چند خارجی قرار بگیرد که هیچ سودی برای فوتبال ایران ندارد اما شما همه تقصیرها را در جذب این بازیکنان به گردن برانکویی انداختید که همه می‌دانستند در این موضوع بی‌تقصیر است. حالا هم که بر سر یک مساله واضح بر همگان روشن شده که با عملکرد مدیریتی ناصحیح تاریخ انعقاد قرارداد مهدی طارمی را تغییر داده‌اید و پرسپولیس به خاطر این موضوع محروم شده است. ظاهرا این بار هم مدیران! تاب انتقاد را ندارند و خود را مبرا از هرگونه تقصیر می‌دانند اما واقعیت این است با این کار باعث آبروریزی بین‌المللی برای پرسپولیس و البته صدمات بسیاری شده‌اید.

آری چه بسا در این موضوع خیر و حکمتی باشد!! اینکه الان پرسپولیس چهار بر صفر برابر حریف عربستانی‌اش شکست بخورد شاید مانند محرومیت باشگاه و مهاجمش در این شکست هم خیر و حکمتی باشد. ما باید چشم‌هایمان را ببندیم و همه چیز را به فال نیک بگیریم و خودمان را به ندانستن بزنیم و مثل مدیر همواره در صحنه روابط عمومی باشگاه بگوییم شاید خیر و حکمتی در این محرومیت و البته شکست سنگین بوده است اما در این میان چیزی که داغ دل‌مان را تازه می‌کند این است که شاید با از دست دادن این فرصت دیگر تا چند سال بعد پرسپولیس را در بین چهار تیم برتر آسیا نبینیم و این امید را برای صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا نداشته باشیم.

وزارت ورزش مدیران منصوبش را پاسخگو کند

اما در این میان نقش وزارت ورزش و جوانان که خود را متولی اصلی باشگاه پرسپولیس می‌داند بسیار مهم است. حالا که مدیران باشگاه پرسپولیس چنین افتضاح بین‌المللی بار آورده‌اند و خودشان را هم پاسخگوی افکار عمومی و البته رسانه‌ها نمی‌دانند وزارت ورزش و جوانان می‌توانند با ورود به این مساله پیش از آنکه این زخم چرکین بزرگ‌تر شده و تمام وجود باشگاه را گرفته مدیران منصوب خودش را بازخواست کند که با چه استدلال و منطقی در تاریخ قرارداد مهدی طارمی دست بردند تا باشگاه پرسپولیس محروم شود؟

با چه منطقی سه بازیکن خارجی جذب کردند و جمعا نزدیک به یک میلیون دلار به این سه بازیکن پرداخت کردند که هیچ سودی برای پرسپولیس نداشتند. با چه منطقی مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس محرومیت تاریخی و سنگین این باشگاه و البته مهاجم طراز اول تیمش که حاصل بی‌تدبیری مدیریتی بوده را خیر و حکمت! می‌داند.

با همه این صحبت‌ها بهتر است در این روزهای سخت به امید ورود وزارت ورزش و جوانان برای حل این مساله و ارائه پاسخی مناسب برای اینها باشیم و دل‌مان را برای بازی برگشت و معجزه برانکو خوش کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج