دو تیم شطرنج زیر 23 سال ایران در بخش برق آسا بازی های داخل سالن آسیا به مدال طلا و نقره رسیدند.

به گزارش خبرگزاری موج، رقابت های شطرنج بازی های داخل سالن آسیا آخرین مسابقات برای نمایندگان ایران بود. در بخش برق آسا، ایران با چهار تیم حاضر شد که در نهایت دو تیم زیر 23 سال در بخش پسران و دختران به مدال طلا و نقره دست یافتند.

دو تیم پسران و دختران زیر 23 سال با ترکیب های پرهام مقصودلو، علیرضا فیروزجا و سارا خادم الشریعه و مبینا علی نسب به مدالهای طلا و نقره رسیدند.

سارا خادم الشریعه و مبینا علی نسب ترکیب دختران ایران در رده سنی زیر ۲۳ سال بودند که دور اول مقابل ترکمنستان به تساوی (۱-۱) ، دور دوم مقابل اندونزی شکست (۰-۲) و دور سوم مقابل امارات (۲-۰) و دور چهارم مقابل سریلانکا (2-.) پیروز شدند. این تیم در دور پنجم مقابل چین به تساوی رسید و با داشتن 6 امتیاز و به عنوان چهارمی به نیمه نهایی راه یافت. این تیم با وجودی که در فینال برابر قزاقستان به تساوی رسید به فینال راه یافت. تیم زیر 23 سال دختران ایران در فینال برابر چین 2 بر صفر به برتری رسیند و به مدال طلا دست یافتند.

تیم پسران در رده سنی زیر ۲۳ سال ایران را، پرهام مقصودلو و علیرضا فیروزجا تشکیل دادند. آن ها دور اول و سوم را مقابل ویتنام و ازبکستان ۲ بر صفر پیروز شدند اما در دور دوم مقابل قزاقستان ۰.۵ بر ۱.۵ شکست خوردند. آنها در دور چهارم مقابل فیلیپین به تساوی رسیدند و در دور پنجم با پیروزی 2 بر صفر بر ترکمنستان به نیمه نهایی صعود کردند. آن‌ها در نیمه نهایی با هند به برتری رسیدند و به فینال راه یافتند. در فینال برابر چین شکست و به نقره بسنده کردند.

احسان قائم مقامی و علیرضا پوررمضانعلی ترکیب تیم مردان ایران در این بخش بودند که در دور اول مقابل تایلند ۲ بر صفر پیروز شدند. در دور دوم مقابل چین با نتیجه ۰.۵ بر ۱.۵ شکست خوردند و دور سوم مقابل فیلیپین، دور چهارم مقابل قزاقستان و دور پنجم مقابل ازبکستان به تساوی رسیدند. تیم های چین و ویتنام به مدال طلا و نقره این بخش و قزاقستان و هند به مدال برنز مشترک رسیدند. ایران در این بخش با 5 امتیاز هشتم شد.

میترا حجازی پور و آتوسا پورکاشیان تیم زنان ایران در بخش برق آسا بودند. آن ها در دور اول و چهارم مقابل قرقیزستان و قزاقستان با نتیجه ۱.۵ بر ۰.۵ پیروز اما در دور دوم و سوم مقابل اندونزی و ترکمنستان به تساوی رسیدند. آن‌ها در دور پنجم مقابل چین 2 بر صفر شکست خوردند و از دور رقابت ها کنار رفتند. تیم های چین و ویتنام به ترتیب به مدال طلا و نقره و ترکمنستان و ازبکستان به مدال برنز مشنرک رسیدند. ایران در این بخش با 6 امتیاز پنجم شد.

این آخرین رقابت برای شطرنجبازان ایران در بازیهای داخل سالن آسیا بود. این رقابت ها در سه بخش استاندارد، سریع و برق آسا پیگیری شد و ۱۲ شطرنج باز ایرانی در این سه بخش به رقابت پرداختند.

بخش استاندارد:

 سارا خادم الشریعه ، 4 امتیاز، سیزدهم

میترا حجازی پور، ۴.۵ امتیاز ، دهم

پرهام مقصودلو ، با 4 امتیاز، چهاردهم

 پویا ایدنی، ۵ امتیاز ششم

بخش سریع:

تیم دختران زیر ۲۳ -  سارا خادم الشریعه و مبینا علی نسب 6 امتیاز، ششم

تیم زنان -  آتوسا پورکاشیان و میترا حجازی پور، 5 امتیاز، پنجم

تیم پسران زیر 23 سال - پرهام مقصودلو و مسعود مصدق پور، 5 امتیاز، ششم

تیم مردان - احسان قائم مقامی و پویا ایدنی، 6 امتیاز، هفتم

 

بخش برق آسا :

تیم زیر 23 سال دختران - سارا خادم الشریعه و مبینا علی نسب، مدال طلا

تیم زیر 23 سال پسران - پرهام مقصودلو و علیرضا فیروزجا، مدال نقره

تیم مردان - احسان قائم مقامی و علیرضا پوررمضانعلی، با 5 متیاز، هشتم

تیم زنان - میترا حجازی پور و آتوسا پورکاشیان، با 6 امتیاز، پنجم

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج