وقتی ترکیب اصلی بارسا برابر خیرونا اعلام شد، بسیاری منتظر نیمکت نشینی مسی بودند چرا که بلوگرانا برای بردن این مسابقه نیاز حیاتی به حضور مسی نداشت.

به گزارش خبرگزاری موج، بارسلونا فصل را بسیار طوفانی و خوب آغاز کرده و لیونل مسی هم با زدن 9 گل، نقش مهمی در 6 برد متوالی بلوگرانا در لالیگا ایفا کرده است.

مسی نه تنها در 6 بازی لالیگا که در دو بازی سوپرکاپ اسپانیا برابر رئال هم از ابتدا در ترکیب بارسا حضور داشت و والورده هنوز اقدام به تعویض او نکرده است. سرمربی جدید بارسا برای بازی نه چندان مهمی چون خیرونا که شب گذشته برگزار شد نیز حاضر نشد به مسی استراحت بدهد و این زنگ خطر را برای فوق ستاره آرژانتینی به صدا در می آورد.

کافی است نگاهی به تقویم بازی های مسی در ماه پیش رو بیندازیم.

بارسا دو روز دیگر در لیسبون به مصاف اسپورتینگ خواهد رفت و با توجه به حساسیت این بازی می توان حدس زد که مسی 90 دقیقه در میدان حاضر خواهد بود. بارسلونا یکشنبه بعد در زمین خود میزبان لاس پالماس خواهد بود و سپس بازی های ملی از راه می رسند.

مسی با تیم ملی آرژانتین دو بازی سخت و بسیار حساس برابر پرو در خانه و اکوادور در زمین حریف پیش رو دارد. دیدارهایی که سرنوشت آلبی سلسته برای کسب سهمیه مستقیم جام جهانی را تعیین خواهند کرد. پیمودن مسافت طولانی از اروپا به آمریکای جنوبی و سپس بازگشت، خستگی مضاعفی به مسی تحمیل خواهد کرد.

مسی پس از بازگشت باید همراه بارسلونا به مصاف اتلتیکو در ورزشگاه جدید این تیم برود که بدون شک مسابقه ای سنگین و دشوار خواهد بود.

پس از آن، بازی با المپیاکوس و مالاگا در انتظار  مسی و بارسا خواهند بود. بازی رفت مرحله یک شانزدهم نهایی کوپا دل ری که احتمالا بارسا با حریفی ساده از دسته های پایین تر روبرو می شود، آخرین بازی این تیم در ماه اکتبر خواهد بود.

باید دید والورده چه تدبیری برای محافظت از مسی به کار خواهد بست به خصوص وقتی بدانیم که مسی معمولا در یک سوم ابتدایی هر فصل آسیب پذیر نشان می دهد و ریسک مصدومیت او از همیشه بالاتر است. 

سال گذشته در مقطع پایانی فصل لوئیس انریکه حسرت استراحت ندادن به مثلث MSN را با تمام وجود حس کرد و در سوی دیگر زیدان با تصمیم های هوشمندانه در مدیریت کردن دقایق حضور رونالدو در زمین کاری کرد که فوق ستاره پرتغالی در مقطع پایانی فصل از همیشه آماده تر باشد. 

فصل های فوتبالی به مثابه دوی ماراتون هستند و تیمی موفق تر خواهد بود که انرژی خود را برای تمام مقاطع ذخیره کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج