مسوولان آمریکایی بر خلاف همتایان فرانسوی‌شان اعلام کردند که مشکلات امنیتی در شبه جزیره کره باعث نمی‌شود که ورزشکاران این کشور در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ شرکت نکنند.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج به نقل از سایت Inside the games،. کمیته‌ المپیک آمریکا اعلام کرد که ورزشکاران آمریکایی قطعا در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ شرکت می‌کنند. تنش‌های اخیر در شبه جزیره کره و تهدیدهای کره شمالی و آمریکا باعث شده است که امنیت بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در کره جنوبی به خطر بیفتد.

البته مسوولان کره جنوبی اعلام کرده‌اند که مشکلی وجود ندارد و برنامه بازی‌ها همان طور که پیش‌بینی شده است پیش می‌رود.

وزیر ورزش فرانسه چندی پیش اعلام کرد که در صورتی که امنیت بازی‌های ۲۰۱۸ پیونگ چانگ تضمین نشود فرانسه ورزشکاری به این مسابقات نمی‌فرستد. آمریکا که در تنش سیاسی با کره شمالی قرار دارد اعلام کرده که مشکلی برای فرستادن ورزشکاران به این بازی‌ها ندارد و هیچ شکی نیست که در این بازی‌ها شرکت می‌کند. کمیته‌ المپیک آمریکا اعلام کرده است که تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت ورزشکاران خواهد کرد.

رئیس کمیته‌ المپیک آمریکا در این باره اعلام کرد: ما منتظر بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ چانگ هستیم و در مراسم روشن کردن مشعل بازی‌ها نیز شرکت خواهیم کرد. ورزشکاران ما به آماده کردن خودشان ادامه‌ می‌دهند. ما با مسوولان محلی همکاری می‌کنیم تا از امنیت ورزشکاران مطمئن شویم. ما مطمئن هستیم که مسئولان برگزاری این بازی‌ها می‌توانند مسابقات بسیار خوبی را برگزار کنند.

بر خلاف اظهار نظرهای اخیر وزیر ورزش فرانسه، رئیس کمیته‌ المپیک این کشور اعلام کرده است که هیچ برنامه‌ای برای لغو شرکت در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ وجود ندارد و او نمی‌تواند تصور کند که فرانسوی‌ها بازی‌ها را تحریم کنند.

او در این باره افزود: اگر بازی‌ها برگزار شود قطعا IOC از امنیت آن مطمئن شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج