سرمربی بلژیکی سوارکاران ایران گفت: به موفقیت سوارکاران ایرانی اطمینان داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، وان پاسچن سرمربی بلژیکی سوارکاران پس از کسب مدال برنز پرش با اسب توسط داود پوررضایی گفت: من به موفقیت سوارکاران اطمینان داشتم، اما هدف اول ما کسب تجربه بود. متاسفانه در بخش تیمی، اسب یکی از سوارکاران اخراج شد و اگر این اتفاق نبود، در این بخش هم می توانستیم موفق باشیم.

وی افزود: داود پوررضایی با اینکه در بخش تیمی اسبش آسیب دید، اما اطمینان داشتم که او به بهترین نحو کارش را در مراحل بعدی انجام می دهد. سوارکاران خوبی در ایران داریم و امیدکارم باز هم بتوانیم به عناوین دیگری دست پیدا کنیم.

همچنین مسعود خلیلی پس از کسب مدال برنز پرش با اسب توسط داود پوررضایی اظهار داشت: این اولین مدال بازی های آسیایی برای سوارکاری بود و بچه ها زحمت کشیدند. کار دشواری بود، چرا که می توانستید تفاوت اسب های ما با رقبای دیگر را ببینید.

وی افزود: برای نخستین بار با تلاش های صورت گرفته، اسب ها قرنطینه شده و سوارکاران ما با اسب های خودشان مسابقه دادند. با توجه به مشکلاتی که بود احساس کردم نتوانیم مقامی کسب کنیم، اما بچه ها همت کردند و شاهد بودیم پوررضایی به مدال برنز دست یافت. امیدوارم این مدال فتح بابی برای مسابقات آینده باشد. از طرفی، امیدوارم بتوانیم اسب های بهتری خریداری کرده و بتوانیم اردوهای بیرون از کشور برگزار کنیم. هر چقدر اردوهای خارج از کشور داشته باشیم، تجربیات سوارکاران ما بیشتر می شود.

رئیس فدراسیون سوارکاری خاطرنشان کرد: نباید با هر شکستی ناامید و یا با هر عنوانی ذوق زده شد. سوارکاران ما نیاز به سرمایه گذاری دارند و امیدوارم در بازی های آسیایی جاکارتا هم به مقام برسند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج