تکواندو کار وزن ۸۰+ کیلو گرم ایران در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های تکواندو گرند پری با نتیجه ۲۳ بر ۱۷ برابر ماهامو چو از بریتانیا شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به گزارش خبرگزاری موج، مرحله دوم مسابقات گرندپری تکواندو در سال ۲۰۱۷، از امروز (جمعه) و در چهار وزن المپیکی مردان و زنان با حضور ۲۲۵ تکواندوکار از پنجاه و شش کشور در شهر "رباط" مراکش آغاز می‌شود و سه روز به طول می‌انجامد.

در روز نخست این رقابت‌ها مبارزات اوزان ۶۷- و ۶۷+ کیلوگرم زنان و ۸۰+ کیلوگرم گروه مردان آغاز شد و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم تنها نماینده ایران بود.

مردانی در نخستین گام به مصاف محمد الهاتری نفر ۴۵ رنکینگ جهانی از نروژ رفت و موفق شد ۱۲ بر ۲ به پیروزی برسد و راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

مبارز وزن ۸۰+ کیلو گرم ایران در مرحله یک هشتم نهایی رو در روی ودران گولک از اسلوونی و نفر ۱۶ رنکینگ جهانی قرار گرفت و در مبارزه‌ای نفس گیر در حالی که ۱۰‌بر ۱۰ دو مبارز به تساوی رسیدند در راند طلایی مردانی با ضربه مشت توانست به پیروزی برسد و به راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

مردانی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ماهامو چو از بریتانیا که نایب قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ را در کارنامه دارد رفت و با قبول شکست ۲۳ بر ۱۷ مقابل حریفش از صعود به جمع چهار نفر پایانی باز ماند و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

مهدی بی‌باک به عنوان سرمربی و علیرضا نصرآزادانی به عنوان مربی، تیم ملی تکواندو را در مسابقات گرند پری همراهی می‌کنند.

مسابقات گرندپری (G۴) است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج