سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد: دیدار تیمش مقابل سپاهان بالاتر از سطح آسیا بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز (جمعه) پرسپولیس، اظهار داشت: دیدار ما مقابل سپاهان خیلی خوب و خیلی بالاتر از حد انتظار بود. این بازی حتی بالاتر از سطح آسیا بود. هم هواداران پرسپولیس و هم هواداران سپاهان خیلی خوب تیم خود را تشویق کردند و یک بازی باز و هجومی مشاهده کردند. بهترین چیزهایی را که می‌توان در فوتبال دید در این مسابقه دیدیم، اما متأسفانه نتوانستیم به پیروزی برسیم. با اینکه دو بار از حریف خود پیش افتادیم و زمانی هم که 2 بر یک از سپاهان جلو بودیم، چند شانس گل را از دست دادیم. در این زمان طارمی هم فرصت‌هایی داشت. باید بگویم که وضعیت ما مثبت است و با حال و روز خوش به دیدار الهلال می‌رویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص از دست دادن صدر جدول و دور شدن از آن با از دست دادن امتیازات دو بازی اخیر تصریح کرد: ما مقابل سپاهان و سیاه‌جامگان امتیازاتی از دست دادیم که نباید این اتفاق می‌افتاد، اما باید بدانیم از بازی مقابل تراکتورسازی و سپاهان در خانه این دو تیم چهار امتیاز به دست آوردیم. لیگ طولانی است و از این نتایج باز هم رقم خواهد خورد. برنامه و بازی‌های تیم سخت و فشرده است. ما روز گذشته به مصاف سپاهان رفتیم و هفته بعد هم با الهلال بازی داریم. همچنین بازیکنان ملی‌پوش ما به اردوی تیم ملی می‌روند و این نشان می‌دهد که برنامه ما خیلی فشرده است، اما مهم نیست؛ برای ما نان از لیگ در می‌آید و اولویت ما قهرمانی در این مسابقات است. لیگ قهرمانان آسیا هم باعث شادی و افتخار تیم ماست و از اول گفته بودیم که هدف‌مان در این رقابت‌ها قهرمانی است. دیروز ثابت شد که حق دارم به تیمم خوش‌بین باشم.

برانکو با بیان این که می‌داند انتظارات از تیمش بالا است، گفت: ما خودمان هم به خودمان فشار می‌آوریم. شک ندارم بازیکنانم با تمام توان مقابل الهلال به میدان می‌روند. این دیدار یک بازی سطح بالاست و انتظار دارم بازیکنانم تمرکز بهتری داشته باشند تا موقعیت‌ها را تبدیل به گل کنیم.

وی در خصوص اردوی آتی تیم ملی فوتبال و جدا شدن چند بازیکن پرسپولیس از جمع بازیکنان این تیم خاطر نشان کرد: قطعاً رفتن این بازیکنان به تیم ملی تأثیراتی دارد و ما باید بدون شش هفت بازیکن تمرین کنیم. به‌هر حال نمی‌توانیم از این فرصت استراحت بهره لازم را ببریم، اما چاره‌ای نیست. ما اصلاً منفی فکر نمی‌کنیم و دل‌مان نمی‌خواهد که برنامه تیم ملی را به هم بزنیم.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که «آیا باشگاه پرسپولیس با سازمان لیگ تعاملی نمی‌کند که بازیکنان کمتری از سرخپوشان به تیم ملی دعوت شوند یا خیر؟»، اظهار داشت: خیر، چون نمی‌خواهم من باشگاه پرسپولیس و بازیکنان تیم متهم شویم که برنامه‌های تیم ملی را به هم می‌زنیم.

برانکو در این خصوص که پرسپولیس دو فصل پیش که قهرمانی را روز آخر از دست داد، عملکرد ضعیفی در خط دفاع داشت و این تیم در این دو بازی هم عملکرد خوبی نداشته است، تصریح کرد: سیاه‌جامگان یک فرصت اوایل مسابقه مقابل ما توسط بادامکی داشت و به جز گل موقعیت‌ آنچنانی روی دروازه ما ایجاد نکرد. پیکان هم شانس زیادی نداشت و روی ضربه ایستگاهی به ما گل زد. الاهلی هم یک شانس گلزنی داشت که آن هم گل شد.

وی یادآور شد: سپاهان دو گل به ما زد که گل اول روی ضربه ایستگاهی بود، اما گل دوم را روی بازی خوب به ثمر رساندند. می‌توانیم بگوییم که این تیم یک و نیم موقعیت گلزنی داشت. فاز دفاعی تنها به چهار بازیکن وابسته نیست بلکه به کل تیم بر می‌گردد و همه بازیکنان باید در دفاع و حمله شرکت کنند. همیشه گل با اشتباه یک نفر به ثمر می‌رسد. با وجود اینکه ما هجومی بازی می‌کنیم، اما دفاع پایه اصلی هر تیم است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به نگرانی هواداران از اینکه برخی از مهاجمان پرسپولیس موقعیت‌های گلزنی را تبدیل به گل نمی‌کنند، خاطر نشان کرد: بله آنها حق دارند، ما شانس‌های گلزنی را هدر می‌دهیم و این اتفاق همیشه رخ می‌دهد، اما بضاعت ما همین است. ما دوست داریم همه موقعیت‌ها را وارد دروازه حریف کنیم اما امکان آن وجود ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج