تکواندو کار وزن ۸۰+ کیلو گرم ایران با پیروزی 11 بر 2 برابر الهاتری از نروژ رقابت‌های تکواندو گرند پری را با برد آغاز کرد و به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، مرحله دوم مسابقات گرندپری تکواندو در سال ۲۰۱۷، از امروز (جمعه) و در چهار وزن المپیکی مردان و زنان با حضور 225 تکواندوکار از پنجاه و شش کشور در شهر "رباط" مراکش آغاز می‌شود و سه روز به طول می‌انجامد.

در روز نخست این رقابت‌ها مبارزات اوزان ۶۷- و ۶۷+ کیلوگرم زنان و ۸۰+ کیلوگرم گروه مردان آغاز شد و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم به عنوان اولین نماینده کشورمان به مصاف حریفان خود می رود.

مبارزات مرحله مقدماتی از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و 18 تا 21 (به وقت تهران) و رقابت‌های نیمه نهایی و فینال از ساعت 22 تا ۰۰:۳۰ پیگیری خواهد شد.

ظهر امروز (پنج‌شنبه) و پس از انجام وزن‌کشی تکواندوکاران، مراسم قرعه کشی این 3 وزن پیگیری شد و بر همین اساس سجاد مردانی حریفان خود را در این دوره از رقابت‌ها شناخت.

سجاد مردانی در نخستین گام باید به مصاف «محمد الهاتری» تکواندوکار با سابقه نروژی می‌رفت. در ادامه نیز برنده دیدار آرژانتین و کرواسی را پیش رو دارد.

«مارتین سیو» از هوگوپوشان با سابقه آرژانتینی است که پیش از این 5 دوره حضور در مسابقات قهرمانی جهان را تجربه کرده اما همواره دستش از کسب مدال جهانی کوتاه مانده است. «ودران گولس» نیز از تکواندوکاران با سابقه کرواسی است که پیش از این حضور در میادین بسیاری را در کارنامه خود ثبت کرده است.

سجاد در صورت برتری در مرحله یک‌چهارم باید با یکی از تکواندوکاران انگلستان، صربستان، قزاقستان و آمریکا مبارزه کند.

هدایت این تیم برعهده مهدی بی‌باک به عنوان سرمربی، علیرضا نصرآزادانی به عنوان مربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی بدنساز است.

مسابقات گرندپری (G۴) است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، 24 و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج