اولین دوره مسابقات آفرود همگانی (آماتوری) روز جمعه ۲۴ شهریور ماه در مجموعه ورزشی تختی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، اولین دوره مسابقات آفرود همگانی (آماتوری) روز جمعه ۲۴ شهریور ماه، با ۶۰ اتومبیل برگزار می شود، حضور برای عموم رایگان و آزاد است و فرصت برای ثبت نام تا پنج شنبه باقیست.

بر اساس اعلام  کمیته دو دیفرانسیل استان تهران، این مسابقات به عنوان مسابقات آفرود همگانی (آماتوری) توسط کمیته دیفرانسیل استان تهران برای اولین بار است که در کشور برگزار می‌شود.

بنا بر این گزارش، بسیاری از افراد که علاقمند به ماشین های دو دیفرانسیل؛ آفرود یا طبیعت گرد، هستند به خاطر هزینه بالای مسابقات فرصتی را برای شرکت و حضور در این گونه مسابقات ندارند، برهمین اساس در کمیته همگانی استان، مسابقات آماتوری همگانی ترتیب داده شده تا ماشین های معمولی بتوانند با سطحی از استاندارد در این مسابقات شرکت کنند.

تنها شروط شرکت این ماشین ها در مسابقات این است که دو دیفرانسیل بوده و در یکی از کلوپ های 14 گانه  عضو باشند، درضمن ماشین ها استاندارد باشند؛  قطعه ای از آن کم نشده باشد، به عنوان مثال درهایش یا صندوق عقب آن باز نشده و کمر بند ایمنی داشته باشد.

شرکت کنندگان قبل از مسابقه در یک دوره کلاس تئوری و یک آموزش کوچک رانندگی کلاه شرکت خواهند کرد‌.

بنا براین گزارش، بالغ بر 3000 اتومبیل زیرمجموعه کلوپ ها هستند، ماکزیمم تعداد اتومبیل های در نظر گرفته شده برای مسابقات 60 اتومبیل است و بین 300 تا500 اتومبیل در همایش جنبی که همزمان با مسابقه برپاست، شرکت می کنند.

مسابقه ۲۴ شهریور ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۸ در مجمموع ورزشی تختی تهران با حضور خانواده ها به مناسبت روز تکریم خانواده برگزار میگردد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج