فدراسیون کشتی در بیانیه‌ای اعلام کرد چهارمین جشن "روز ملی کشتی" امسال نیز برگزار می‌شود.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج ‌به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در این بیانیه آمده است:

"جهان پهلوان تختی" مردی برای تمام اعصار است. مردی که جایگاهش در میان مردم پس از سال‌ها از درگذشتش، حفظ شده و تمامی اقشار به این مرد بزرگ و تاریخ‌ساز عشق می‌ورزند. فدراسیون کشتی در سه سال گذشته تلاش کرده است، علی‌رغم تمامی مشکلات و بی مهری هایی که مردم عزیز و شریف ایران،  و جامعه بزرگ کشتی کشور از آن آگاه هستند،  به صورتی نمادین،  پنجم شهریورماه زاد روز تولد "جهان پهلوان تختی"، پهلوان بزرگ معاصر را، با توجه به جایگاه تاریخی و فرهنگی ورزش کشتی، به‌عنوان "روز ملی کشتی"  در تقویم رسمی کشور ثبت کند.

خوشبختانه با مساعدت صورت گرفته توسط اعضای شورای فرهنگ عمومی کشور، این موضوع در آن شورا به تایید رسیده و برای تصویب نهایی  به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شده است.

امید می‌رود با عنایت به مکاتبات صورت گرفته در این زمینه ما بین فدراسیون کشتی و مسوولان وزارت ورزش و جوانان، شاهد طرح هر چه‌ سریع‌تر این موضوع مهم برای جامعه بزرگ و پر افتخار کشتی کشور، در اولین نشست این شورا که گویا با حضور رییس‌جمهور  قرار است به زودی برگزار شود، باشیم.

ان‌شاء‌الله پس از تصویب این موضوع، چهارمین جشن "روز ملی کشتی" در سال جاری  با حضور جامعه بزرگ کشتی کشور به‌زودی برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج