با پیروزی برزیل و توقف آرژانتین رقابت های انتخابی جام جهانی در قاره آمریکای جنوبی پیگیری شد.

به گزارش خبرگزاری موج، بامداد امروز (جمعه) رقابت های انتخابی جام جهانی در قاره آمریکای جنوبی با برگزاری چند دیدار پیگیری شد که در یکی از دیدارها اروگوئه و آرژانتین در دیداری حساس برابر هم به میدان رفتند که این دیدار برنده ای نداشت و در پایان با تساوی بدون گل به پایان رسید.

لوئیس سوارس و لیونل مسی دو بازیکن تیم بارسلونا در این دیدار در ترکیب خودشان به میدان رفتند. قبل از شروع مسابقه نیز این دو بازیکن از طرح دو کشور برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ حمایت کردند.

در دیگر دیدار برزیل تیم از پیش صعود کرده توانست با دو گل اکوادور را از پیش روی بردارد و صدرنشینی خود را تثبیت کند. پائولینیو که به تازگی از لیگ چین به بارسلونا پیوسته است گل اول بازی را به ثمر رساند و کوتینیو نیز زننده دیگر گل سلسائو در این دیدار بود. 

دو تیم ونزوئلا و کلمبیا نیز به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافتند و هر دو تیم تنها یک امتیاز از این دیدار به دست آوردند. 

در یکی دیگر از دیدارها پاراگوئه در سانتیاگو دست به کار بزرگی زد و با ۳ گل شیلی تیم آماده این روزهای آمریکای جنوبی را شکست داد.  در این بازی ویدال، کاسرس و اورتیس برای پاراگوئه گلزنی کردند تا پاراگوئه ۳ امتیاز بازی را به دست بیاورد.

* جدول انتخابی جام جهانی آمریکای جنوبی

۱- برزیل ۳۶ امتیاز (صعود به جام جهانی)

۲- کلمبیا ۲۵ امتیاز

۳- اروگوئه ۲۴ امتیاز

۴- شیلی ۲۳ امتیاز 

۵ آرژانتین ۲۳ امتیاز

۶- پرو ۲۱ امتیاز 

۷- پاراگوئه ۲۱ امتیاز

۸- اکوادور ۲۰ امتیاز

۹- بولیوی ۱۰ امتیاز

۱۰- ونزوئلا ۷ امتیاز

از این منطقه ۴ تیم اول به صورت مستقیم راهی جام جهانی می شوند و تیم پنجم نیز باید در دیدار پلی اف با نماینده اقیانوسیه دیدار کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج