دیدار تیم های فوتبال کره جنوبی و ایران در حالی برگزار می شود که کره ای ها باید برای صعود به جام جهانی نهایت امتیاز را از این بازی بدست بیاورند و از سوی دیگر شاگردان کارلوس کی روش جواز صعود به جام جهانی را در بازی های قبل بدست آوردند.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم فوتبال کره از زمان حضور کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال ایران هنوز موفق به پیروزی در برابر ایران نشده است.

طبق اطلاع از شرایط حاکم بر سئول در روز منتهی به بازی 2 تیم، اکثر علاقه مندان کره ای بلیت های بازی را خریداری کردند و از 6000 بلیت که می بایستی به میهمان تعلق بگیرد تنها 400 بلیت در اختیار ایرانی ها قرار گرفته است .

حدود 60 هزار بلیت توسط کره ای ها خریداری شده و فضای شهر کاملا در اختیار فوتبال قرار گرفته است.

کره ای ها معتقدند در صورتیکه این بازی را به ایران واگذار کنند شانس صعود به جام جهانی را از دست می دهند و از سوی دیگر مسئولان کره ای و کارشناسان فوتبال ضرری بالغ بر 900 میلیارد تومان را برای حذف کره از جام جهانی پیش بینی کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، هوای امروز سئول در فاصله 6 ساعت مانده به بازی ایران و کره آفتابی است. هوای شهر سئول در روز مسابقه نسبت به روزهای گذشته آفتابی‌تر شده است. این درحالی بود که در چند روز گذشته هواى این شهر بارانى بود.

کره‌ای‌ها تبلیغات زیادی برای این بازی کرده‌اند و در سطح شهر سئول پوسترها و بنرهای تبلیغاتی زیادی از این بازی دیده می‌شود

گنجایش ورزشگاه جام جهانی سئول 66 هزار نفر است که طبق قانون 10 درصد آن باید در اختیار هواداران تیم میهمان قرار بگیرد. با این حال کره ای ها همه بلیت های مربوط به جایگاه های میزبان ورزشگاه را خریداری کردند تا امروز همه صندلی ها پر باشد.

 

آن دسته از مردم کره که فوتبال را به صورت تخصصی‌تر دنبال می‌کنند، از تقابل با ایران ترس دارند و معتقدند تیمشان بازی سختی در پیش دارد.

کارلوس کی روش در تمرینات روز های گذشته و آخرین تمرین مدعی شد که انگیزه ایران با وجود صعود به دور بعد بسیار بالاست.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج