هفت سال است که تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی در گل زدن به تیم ملی فوتبال ایران عاجز بوده است. این موضوعی است که رسانه‌های کره‌ای به آن اشاره کرده‌اند و با غرور خاصی از شکستن این طلسم صحبت کردند.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج ‌به نقل از سیچوآن، دو تیم کره جنوبی و ایران پنج‌شنبه در سئول در حالی به مصاف هم می‌روند که برای ایران این بازی تشریفاتی ولی برای کره حکم مرگ و زندگی را دارد.

روزنامه‌ سیچوآن امروز درباره ناکامی تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی در باز کردن دروازه‌ ایران، نوشت: وقتی در جام ملت‌های آسیا در دوحه قطر در سال ۲۰۱۱ توانستیم ایران را شکست دهیم، فکرش را نمی‌کردیم که تا ۷ سال حتی نتوانیم دروازه‌ ایران را باز کنیم.

یون بیت گرام در ‌دقیقه ۱۰۷ توانست دروازه‌ ایران را باز کند و تیم افشین قطبی را حذف کند، اما از آن سال به بعد کره جنوبی هیچ گاه نتوانسته است حتی دروازه‌ ایران را باز کند و ۴ بار برابر این تیم شکست خورده است.

دو شکست رفت و برگشت در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴، شکست یک بر صفر در ورزشگاه آزادی در دیداری دوستانه و پیروزی یک بر صفر ایران برابر کره جنوبی در بازی رفت انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ این چهار مسابقه بوده‌اند که هر چهار مسابقه با هدایت کارلوس کی‌روش بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج