سرمربی تیم ملی ژیمناستیک گفت: با کمبود امکانات دست و پنجه نرم می کنیم؛ اما به دنبال مدال بازی های آسیایی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، چند روز قبل بود که زهرا اینچه درگاهی طی حکمی، محمد رضا خیرخواه را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ژیمناستیک هنری بزرگسالان ایران تا مسابقات آسیایی جاکارتا منصوب کرد.

محمدرضا خیرخواه از مربیان با سابقه ایران به شمار می رود و همچنین رییس کمیته مربیان هیات ژیمناستیک استان قزوین است. این اولین باری نیست که خیرخواه سکان تیم ملی ژیمناستیک را به دست گرفته و از آخرین افتخاراتش با تیم ملی می توان به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی اشاره کرد که او سرپرست و مربی تیم بود و تیم ملی عملکرد خوبی داشت و توانست سکوی سوم این بازی ها را از آن خود کند.

در ادامه مشروح صحبت های محمدرضا خیرخواه را می خوانید.


13 سال مربی تیم ملی بودم
این اولین باری نیست که من به عنوان سرمربی تیم ملی منصوب شدم؛علاوه بر آخرین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، در بازی های آسیایی دوحه قطر در سال 2006، سرمربیگری تیم ملی را برعهده داشتم. من حدود 12 یا 13 سال به عنوان مربی تیم ملی به ژیمناستیک کشور خدمت کردم.


مهم ترین هدف ما، کسب مدال در جاکارتا است
تقریبا دو ماه اردوهای تیم ملی تعطیل بوده و بچه ها در استراحت به سر می بردند.آخرین مسابقاتی که بچه ها شرکت کردند،بازی های همبستگی کشورهای اسلامی و رقابت های قهرمانی آسیا بوده که ملی پوشان توانسه بودند در هر دو مسابقه به خصوص در رقابت های قهرمانی آسیا،به نتایج خیلی خوبی برسند.مهم ترین هدفی که فعلا داریم،کسب مدال در بازی های آسیایی جاکارتا در سال آینده است. برای کسب آمادگی ملی پوشان ممکن است در دو یا سه تورنمنت بین المللی شرکت کنیم که البته هنوز قطعی نیستند. در جلسه ای که با اعضای فدراسیون و کادر فنی در دو سه روز آینده داریم، برنامه این تورنومنت ها را برای تیم ملی مشخص می کنیم.


بدتر از این ها تمرین کرده ایم
بزرگترین مشکلی که در حال حاضر گریبانگیر ژیمناستیک کشور است، نبود وسایل استاندارد برای تمرین است. استاندارد وسایل ژیمناستیک در جهان تغییر کرده و متاسفانه هیچ وسیله استانداردی برای ژیمناستیک در ایران وجود ندارد. ملی پوشان هنوز با وسایل غیر استاندارد سال های گذشته تمرین می کنند و در مسابقات نتیجه می گیرند. هر کدام از وسایل جدید قیمت بسیار بالایی دارند که فدراسیون از عهده خرید آن ها برنمی آید؛ اما با این حال، بچه های باغیرت تیم ملی با بدتر از این ها تمرین کرده اند و به مسابقات اعزام شده اند.


آذرپی استاد من است
آقای آذرپی به همراه کادر فنی شان زحمات با ارزش و بسیار زیادی برای تیم کشیدند و استاد من هستند. با تمام کمبودهایی که تیم ملی از نظر وسایل و امکانات داشت،ایشان کارهای بزرگی با تیم ملی انجام دادند و به جامعه ژیمناستیک خدمت های بسیاری کردند.


تک بعدی رفتار نمی کنم
من تمام تلاشم را برای پیشرفت تیم ملی خواهم کرد و در این راه از نظرات همه دوستان استفاده خواهم کرد. بر خلاف شایعاتی که پیرامون من و آقای آذرپی گفته می شود،باید بگویم که همه آن ها اشتباه است و من و ایشان رابطه خوبی داریم. همانطور که گفتم،آقای آذرپی استاد من هستند و قصد دارم از دانش و نظرات ایشان در راستای پیشرفت تیم ملی استفاده کنم.در کل امیدوارم که با کسب نتایج خوب با تیم ملی،جواب اعتماد رییس فدراسیون یعنی خانم اینچه درگاهی را بدهم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج