مربی تیم ملی والیبال ایران شرایط بلندقامتان را قبل از حضور در جام بین قاره ای تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، پیمان اکبری که به عنوان دستیار اول کولاکوویچ امسال حضور فعالی در تمرینات و مسابقات تیم ملی والیبال دارد، درباره آغاز دوباره اردوی تیم ملی گفت: خودمان را بعد از یک هفته استراحت برای حضور در جام بین قاره ای که در ژاپن برگزار می شود، آماده می کنیم و تا 2 هفته دیگر باید در این رقابت ها شرکت کنیم. تمام تیم های حاضر در این تورنمنت به جز ژاپن که به واسطه میزبانی در این مسابقات حضور دارد، جزو پرافتخارترین تیم های جهان هستند.

وی همچنین افزود: فکر نمی کنم آمریکا، برزیل،‌ایتالیا و فرانسه نیازی به معرفی داشته باشند چون سابقه شان مشخص است. همه این تیم ها سابقه قهرمانی و نایب قهرمانی در المپیک را دارند و بازی کردن مقابل آنها سخت است. با این حال ما سعی می کنیم کمی از رقابت های لیگ جهانی متفاوت تر ظاهر شویم.

مربی تیم ملی والیبال با اشاره به انتظارات بالای مردم از این رشته تصریح کرد: خیلی خوب است که مردم اینقدر والیبال را دوست دارند و پیگیری می کنند. با این حال انتظارات باید منطقی باشد و واقعیت ها را قبول داشته باشیم. ایران هنوز نتوانسته به سطح تیم های پرقدرت دنیا برسد و فاصله ما با آنها زیاد است. الان از 3 بار بازی کردن مقابل تیم هایی چون برزیل و ایتالیا شاید یک بار شانس بردن برای ما باشد. هر زمان این ماجرا برعکس شد، بدانید انتظارات بالا منطقی است.

اکبری در خصوص احتمال تغییرات در ترکیب تیم ملی با توجه به دعوت از چند بازیکن جدید گفت: این موضوع بستگی به نظر کولاکوویچ دارد اما فعلا با همان نفراتی که در انتخابی قهرمانی جهان در اردبیل شرکت کردیم، ادامه می دهیم. برخی بازیکنان زیر 20 سال به تیم ملی دعوت شدند که درگیر مسابقات جهانی نوجوانان و امیدها هستند. باید دید آنها بعد از بازگشت از چنین مسابقات سنگینی توانایی همراهی تیم ملی بزرگسالان را دارند یا خیر.

وی در پایان در رابطه با وضعیت عادل غلامی و آخرین تصمیم کولاکوویچ درباره بازگشت این بازیکن خاطرنشان کرد: من که با عادل در ارتباط هستم و از وضعیت او خبر دارم. به هر حال این بازیکن سال ها برای تیم ملی زحمت کشیده و سر یک اشتباه از تیم ملی کنار رفت. عادل می تواند از سال آینده به تیم ملی برگردد اما همه چیز به نظر کولاکوویچ بستگی دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج