نماینده وزن ۷۱ کیلوگرم ایران با کسب دومین پیروزی راهی مرحله یک چهارم نهایی کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۷ در پاریس شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه رقابت‌های ۴ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۷ که در پاریس پایتخت فرانسه در جریان است، محمدعلی گرایی نماینده وزن ۷۱ کیلوگرم ایران و دارنده مدال نقره آسیا در دومین مبارزه و در مرحله یک هشتم نهایی مقابل اوریک نیکوقوسیان از فرانسه و نفر پنجم اروپا به روی تشک رفت و در پایان با ارائه نمایشی تحسین‌برانگیز با نتیجه ۷ بر یک به پیروزی رسید.

این کشتی‌گیر فرانسوی در مبارزات قبلی به ترتیب مقابل زکریاس تالروس نفر سوم جهان از بلاروس و تارک بن عیسی از الجزایر به برتری رسیده بود.

گرایی که برای نخستین بار عازم این رقابت‌ها شده است، پیش از این در دور نخست استراحت کرد سپس مقابل شماگی بولکوادزه دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان با نتیجه۳ بر ۲ پیروز شد.گرایی در مرحله یک چهارم نهایی با برنده فرانک استابلر دارنده مدال طلای جهان از آلمان و پاول لیهاخ از بلاروس مصاف خواهد کرد.استابلر پیش از این موفق به پیروزی ۶ بر صفر مقابل رسول چونایف آذربایجانی و دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک شده است.

در روز نخست این رقابت‌ها ۳ نماینده دیگر ایران به روی تشک رفتند که حسین نوری در وزن ۸۵ کیلوگرم و دارنده مدال طلای آسیا پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل استانکوویچ از لیتوانی که بهترین عنوانش پنجمی نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۱ است با نتیجه۷ بر ۵ به برتری رسید.

نوری در مرحله یک هشتم نهایی مقابل اریک اپس از استونی به روی تشک می‌رود.در گروه نوری ویکتور لورینچ دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا حضور دارد که در اولین مصاف خود ۸ بر صفر حریف هندی را شکست داد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم سعید عبدولی دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک در مبارزه اول مقابل ویکتور نمس نایب قهرمان اروپا از صربستان با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد.عبدولی برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد.

در وزن ۹۸ کیلوگرم مصطفی صالحی زاده دارنده مدال طلای آسیا پس از استراحت در دور نخست در سخت‌ترین مبارزه خود مقابل آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک مصاف به روی تشک رفت و در پایان در یک کشتی نزدیک و بدون رد و بدل شدن فن با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد.وی نیز برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر حضور رقیبش در دیدار فینال باشد.

رقابت‌های ۴ وزن دوم و پایانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان فردا(سه‌شنبه) برگزار می‌شود و مهرداد مردانی در وزن ۵۹ کیلوگرم، محمد الیاسی در وزن ۶۶ کیلوگرم، یوسف قادریان در وزن ۸۰ کیلوگرم و شهاب قوره جیلی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به  مصاف رقبای خود خواهند رفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج