سرمربی تیم فوتبال یوونتوس در اولین کنفرانس خبری‌اش در فصل جدید از لزوم ارتقای سطح بازی شاگردانش بعد از باخت در سوپر جام ایتالیا گفت.

به گزارش خبرگزاری موج، ماسیمیلیانو آلگری، سرمربی یوونتوس در اولین کنفرانس خبری‌اش در فصل جدید سری A شرکت کرد کرد و پیش از هر چیز به ابراز همدردی با خانوادگان قربانیان حمله تروریستی اخیر در بارسلونا که 13 کشته بر جای گذاشت، پرداخت.

آلگری که تیمش فردا (شنبه) در هفته نخست سری A به مصاف کالیاری می‌رود، اظهار داشت: پیش از هر چیز باید بگویم که مابه یاد خانوادگان حادثه اخیر در بارسلونا هستیم. این اتفاق در حال حاضر مهمتر از یک بازی فوتبال است. فرزندان ما در دنیای بدتر و به مراتب سخت‌تر زندگی خواهند کرد. امروز روز غم‌انگیزی است.

آلگری سپس به حریف تیمش و نیز تلاش یوونتوس برای خرید بلیز متویدی از پاری‌سن‌ژرمن اشاره داشت و گفت: فردا اولین بازی فصل ماست و کالیاری همیشه تیمی ناشناخته است. در فعالیت ما در بازار نقل و انتقالات هیچ تناقضی وجود دارد. ما یک هافبک جدید می‌خواستیم اما متویدی هنوز بازیکن یوونتوس نیست و من فقط می‌توانم درباره بازیکنان یوونتوس صحبت کنم.

سرمربی بانوی پیر که تیمش در صدد کسب هفتمین اسکودتوی متوالی است، درباره سختی‌های کارش در فصل پیش رو عنوان کرد: زمانی که شما در ایتالیا شش فصل متوالی قهرمان می‌شوید و در اروپا هم خوب کار می‌کنید، ارتقای سطح تیم سخت است به خصوص وقتی که حریفان‌تان هم خودشان را تقویت می‌کنند و محدودیتی که برای ارتکاب اشتباه دارید کمتر می‌شود. فصل از فردا شروع می‌شود اما فصل واقعی از یک سپتامبر شروع می‌شود زمانی که بازار نقل و انتقالات تعطیل می‌شود.

آلگری درباره شانس تیمش در فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا هم گفت: موفقیت‌مان در لیگ قهرمانان به وضعیت‌مان در لیگ بستگی دارد. اگر در لیگ کارمان را خوب انجام دهیم، در لیگ قهرمانان هم می‌توانیم پیشروی کنیم.

سرمربی پیشین کالیاری درباره باخت اخیر تیمش به لاتزیو در سوپر جام ایتالیا هم اظهار داشت: از دقیقه 10 نیمه اول، ما از نظر فنی ضعیف بودیم و بازی بدی انجام دادیم. ما باید بازی‌مان را ارتقا دهیم چون اگر بخواهیم مانند بازی یکشنبه شب توپ لو بدهیم، ریسک گل خوردن‌مان بالا می‌رود. برای ما فصل از 22 جولای شروع شد و الان از نظر فیزیکی تیمی قوی هستیم. شما فقط کافیست که به بازیکنان ما نگاه کنید. من هنوز برای بازی فردا ترکیب اصلی تیمم را مشخص نکرده‌ام. درباره بازار هم حرف نمی‌زنم. برای من چیزی که اهمیت دارد داشتن شروع خوب در فصل جدید است. ما باید روحیه و اعتماد به نفس مان را احیا کنیم چون بازی یکشنبه بازی بدی بود و هیچ کدام‌مان فکر نمی‌کردیم که بازی را ببازیم اما باختیم. لاتزیو با شایستگی بازی را برد و دلیلش همه این بود که ما کمتر از آنها تمرین کرده بودیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج