سرمربی تیم والیبال نشسته آلمان گفت: ایران جایگاه خوبی در والیبال نشسته و ورزش معلولین دارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، مایکل مرتن، سرمربی تیم ملی آلمان، در حاشیه برگزاری دیدار دوستانه تیم‌های ملی جوانان ایران و آلمان ضمن ابراز رضایت از برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی کشورمان گفت: تیم ملی بزرگسالان آلمان بعد از بازی‌های پارالمپیک ریو که با کسب عنوان ششم برای این تیم همراه بود، دچار تغییرات عمده‌ای شد که بازیکنان زیادی خداحافظی کردند و کادر فنی نیز تغییر کرد.

وی افزود: با توجه به تغییرات ایجاد شده و نیز پیش‌رو بودن مسابقات قهرمانی اروپا، تصمیم گرفتیم برای دومین سال متوالی ایران را برای برگزاری اردو و دیدارهای دوستانه انتخاب کنیم. امکانات ایران برای برگزاری این اردو بسیار مناسب است و از محل اسکان، تمرین و همین طور تدارکات پیش بینی شده رضایت کامل داریم.

مرتن خاطر نشان کرد: از ماه آوریل با تیم ملی آلمان همراه هستم و برای اولین بار است که به ایران سفر می‌کنم، بسیاری از بازیکنان نیز اولین سفر خود را به ایران تجربه می‌کنند و باید بگویم مردم ایران بسیار خونگرم، مهمان نواز و دوست داشتنی هستند و بدون اینکه ملیت ما را بدانند، هر جا که می‌رویم ابراز محبت می‌کنند و برای کمک کردن پیش قدم می‌شوند.

سرمربی تیم آلمان گفت: تیم والیبال نشسته ایران در حال حاضر بهترین تیم جهان است و فیلم تمام بازی‌های این تیم در پارالمپیک ریو را تماشا کردم و باید گفت که دیدارهایی بسیار تماشایی را برگزار کردند. ایران در خصوص والیبال نشسته اقدامات بسیار خوبی را انجام داده و برگزاری لیگ های باشگاهی و همین طور تشکیل تیم جوانان از این جمله است. این اتفاق در آلمان هنوز نیفتاده و تنها گاهی در اواخر هفته دیدارهایی دوستانه برگزار می‌شود و در خصوص تیم جوانان هم پشتوانه‌سازی صورت نگرفته است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد جایگاه ورزش پارالمپیک در ایران و آلمان افزود: اگر بخواهم در رشته والیبال نشسته این مقایسه را انجام بدهم، قطعا ایران جایگاه بهتری دارد، اما به صورت کلی ایران و آلمان هر کدام در برخی رشته ها قوی‌تر هستند اما نظر شخصی من این است که در این خصوص نباید به جایگاه و جدول مدال نگاه کرد، بلکه آنچه اهمیت دارد، نگاه مسئولان و دید تخصصی به ورزش افراد دارای معلولیت است که این امر در ایران از جایگاه ویژه‌ای دارد و به صورت حرفه ای به آن پرداخته می‌شود. همین طور نقش رسانه‌ها در ایران و توجه آنها به ورزش افراد دارای معلولین بسیار پر رنگ است و در کل امیدوارم در آلمان هم بتوانیم به این جایگاه برسیم.

تیم ملی والیبال نشسته آلمان برای برگزاری اردوی مشترک و دیدارهای دوستانه با تیم ملی جوانان ایران و نیز برخی تیم‌های باشگاهی از 22 مرداد وارد ایران شد و تا روز جمعه 27 مرداد ماه در کشورمان اقامت دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج