وضعیت نماینده استان یزد در لیگ برتر والیبال کشور در فصل جدید با توجه به مشخص نبودن حامی مالی و عدم جذب بازیکن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، «میربابک موسوی» به شهرداری تبریز پیوست، «بابک امیری» پیکانی شد و «مسعود عزیزی» با سایپا به توافق رسید! این اسامی  بازیکنان تاثیرگذار تیم والیبال خاتم اردکان بود که به دلیل بلاتکلیفی تیم خاتم به دیگر تیم‌های لیگ برتری والیبال کشور پیوستند!

بلاتکلیفی که دیگر هواداران و علاقه‌مندان به ورزش استان یزد و تیم موفق لیگ برتری اردکان  به آن عادت کرده‌اند اما این بازیکنان هستند که حرف آخر را می‌زنند و بازیکن حرفه‌ای به بلاتکلیفی تن نمی‌دهد و با ساز غیرحرفه‌ای‌ها نخواهد رقصید!

ورزش حرفه ای استان یزد سال‌هاست که در رشته‌های مختلف مستعد سرمایه‌گذاری و توجه مدیران خصوصی و دولتی است اما همیشه در میانه راه، تیم‌ها با بلاتکلیفی کُشنده‌ای می‌مانند!

کُشنده از این نظر که هم استعداد جوانان جویای نام یزدی کشته می‌شود، هم عشق طرفداران و عاشقان ورزشی که در دل کویر چاره‌ای جز منتظر ماندن تا دقایقی پایانی حضور یا عدم حضور در لیگ‌های حرفه‌ای کشور را ندارند!

قصه تکراری تیم‌های لیگی استان

«حسن ندایی» می‌گوید: تقریباً تمام تیم‌های لیگ برتر والیبال، بازیکنان خود را انتخاب کرده و تمرینات خود را شروع کرده‌اند و قطعا آماده‌تر از ما که نه تنها با بازیکن جدیدی قرارداد نبسته‌ایم بلکه بازیکنان اسمی خود را نیز هر روز از دست می‌دهیم، هستند و مسلم است که این آمادگی یکی از دلایل موفقیت آنها خواهد بود.

وی ادامه می‌دهد: چرا و به چه دلیل تیم خاتم همیشه در دقیقه ۹۰ در مسابقات حاضر می‌شود، به مسائل مالی و اسپانسرینگ تیم اردکان برمی‌گردد و کم کم حداقل من به این باور رسیده‌ام که اسپانسر تیم با این روش دنبال هدفی است و آن هدف چیزی نیست جز تضعیف و بالتبع سقوط این تیم به دسته یک و راحت شدن آن از حمایت مالی تیم تحمیلی!

ندایی می‌گوید: این اتفاق داستان تکراریست که برای تیم فوتبال فولاد یزد هم روی داد و از دسته یک به دسته دو سقوط کرد!

گویا این باور و پیش‌بینی طرفدار والیبال خاتم اردکان درست از آب درآمده است چرا که این روزها از منابع آگاه خبر می‌رسد که «محمود نوریان» مدیر شرکت متمول چادرملو که دو سالی کج‌دار و مریز حمایت تیم اردکان در لیگ برتر را بدون نام و نشان بر دوش کشیده، در جواب یکی از مسئولان باشگاه که پیگیری حضور در لیگ برتر ۹۶ را دنبال می‌کند، گفته است: «ماموریت ما از طرف شرکت چادرملو یک ساله بوده و سال گذشته این تیم توسط مسوولان اردکان بر ما تحمیل شده است و ما امسال هزینه‌ای را مختص تیم والیبال اردکان خرج نخواهیم کرد!»

پیوستن سرشناسان والیبال در صورت تیم‌داری

«محمدرضا سالک» مربی فصل پیشین تیم لیگ برتری اردکان به تشریح آخرین وضعیت تیم خاتم می‌پردازد و می‌گوید: هنوز وضعیت تیم مشخص نیست و نه تنها بازیکنی را جذب نکرده‌ایم بلکه چند مهره کلیدی خود که سال گذشته تاثیر بسزایی در کسب نتایج خوب تیم داشتند نیز از تیم جدا شده‌اند .

مربی فصل پیش والیبال خاتم اردکان اضافه می‌کند: هنوز تکلیف تیمداری اردکان در فصل جدید لیگ برتر کشور مشخص نیست اما با «امیر غفور»، «مسعود غلامی» و «محمد وادی» از چهره های سرشناس والیبال کشور به توافق اولیه رسیده‌ایم که قول حضور، در صورت داشتن تیم در لیگ برتر والیبال را به ما داده‌اند ولی با توجه به نزدیک شدن به پایان زمان نقل و انتقالات این امید نیز به کور سویی بیش شباهت ندارد.

وی با اشاره به این که مسوولان و دست‌اندرکارن شهرستان اردکان پیگیر حمایت مالی از تیم لیگ برتری اردکان هستند، اظهار می‌کند: صحبت‌هایی با نماینده، فرماندار و مسوولان امر شهرستان داشته‌ایم و بالاتفاق همه حمایت خود را از تیم‌داری اردکان در لیگ برتر اعلام داشته‌اند اما در صورت از دست دادن فرصت، احتمال حضور در لیگ برتر تقریباً با این شرایط مالی و بلاتکلیفی غیرممکن خواهد بود.

شانه‌ خالی کردن مدیر عامل به بهانه مشغله کاری

«ابوالفضل کارگر» مدیر عامل فصل گذشته تیم والیبال اردکان با اشاره به عدم همکاری در صورت حضور تیم در فصل جدید لیگ برتر، عنوان می‌کند: شرایط برای ادامه همکاری بنده با توجه به دلیل مشغله کاری و برنامه‌های شخصی فراهم نیست اما برای حضور تیم اردکان در لیگ برتر از هیچ همکاری دریغ نخواهم کرد.

وی اضافه می‌کند: تاکنون مجموعه دلسوزان والیبال شهرستان اردکان پیگیر موضوع جذب اسپانسر و تیم‌داری در فصل جدید لیگ برتر والیبال هستند ولی من با توجه به شرایط کاری و مسائل شخصی نمی‌توانم با تیم همکاری داشته باشم.

گفتنی است، فصل جدید رقابت‌های والیبال مردان کشور در لیگ برتر از اوایل مهرماه شروع خواهد شد و اکثر تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها در حال خرید بازیکنان خود هستند و شاید هواداران نماینده استان باید با تصاویر و فیلم‌های سال گذشته حضور تیم خاتم در لیگ برتر خود را دل‌خوش کنند!

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج