سعید رضایی گفت‌: لوزانو انگیزه بسیار بالایی در بازی با ایران داشت و می خواست ثابت کند که می‌تواند ایران را شکست دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید رضایی، کمک مربی تیم‌ ‌ملی والیبال ایران پس از پیروزی سه بر صفر ایران برابر چین در بازی دیروز (شنبه) در مرحله انتخابی رقابت‌های قهرمانی جهان درباره شرایط بازی، اظهار کرد: دیروز بازی خوبی را انجام دادیم. چین خیلی خوب بازی کرد و سرویس های ریسکی بسیار قدرتمندی را می زد. هر چند که در برخی از موارد دچار اشتباه هم شدند، اما خوشبختانه توانستیم بر روی تور تاکتیک حریف را بخوانیم و توپ‌ها را زخمی کنیم.

او ادامه‌ داد: در جاهایی در توپ‌های ورزشی توانستیم بهتر از این کار کنیم. به نظرم قوی ترین تیم در این گروه چین بود، چون از پتانسیل‌ خوبی برخوردار است. این حرف به این معنا نیست که حریف آینده ایران یعنی قزاقستان تیم ضعیفی باشد و حتی قطر هم نشان داد که می‌تواند حریف سر سختی برای ما باشد. کره جنوبی هم با توجه به جوانگرایی که انجام داده بود، نمی‌توانست قدرت واقعی خود را به نمایش بگذارد.  این که در ست‌های دوم بازی برابر چین و کره جنوبی تحت فشار قرار داشتیم در دیدارهای آینده به نفع ما خواهد بود.

رضایی در ادامه صحبت‌های خودش خاطرنشان کرد: بازیکنان چین توان تاکتیکی بالایی دارند و این امر از سرویس‌هایشان نیز مشهود بود. شاگردان لوزانو با سرویس‌های قدرتمندشان ما را در دریافت اول به زحمت انداختند و واقعا پاسور خوب ما سعید معروف توانست از پس دریافت‌های نه چندان مناسب بازیکنان به خوبی بر آید و مهاجمان را تغذیه کند. هدف ما بر این بود که توپ را در زمین خودمان نگهداریم.

کمک مربی تیم‌ ‌ملی والیبال ایران در پایان سخنان خود درباره عصبانیت لوزانو در حین بازی با ایران گفت‌: او هم می دانست که در این بازی حریف ایران نمی‌شود و دوست داشت که نشان دهد که می‌تواند با ایران پایاپای به رقابت بپردازد. لوزانو چون قبلا سرمربی ایران بوده است، انگیزه بسیار بالایی برای برد داشت و می خواست این مساله را در زمین ثابت کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج