رئال مادرید در سوپرجام اروپا برابر منچستریونایتد قرار گرفت و توانست با شکست تیم انگلیسی به عنوان قهرمانی دست یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، سوپرجام اروپا سه‌شنبه شب در اسکوپیه مقدونیه بین دو تیم رئال مادرید و منچستریونایتد برگزار شد. تیم اسپانیایی توانست دو بر یک یونایتد را شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

مادرید در نبود کریستیانو رونالدو بازی را شروع کرد. شاگردان زین‌الدین زیدان از ابتدا توپ و میانه میدان را در اختیار داشتند. مادرید به دنبال گل نخست بود و اولین تهدید را نیز روی دروازه حریف انجام داد. ضربه سر کاسیمرو به تیرک دروازه یونایتد برخورد کرد. هافبک برزیلی در این لحظه با بدشانسی رو به روشد اما دقایقی بعد (دقیقه ۲۳) با سانتر دنی کارواخال در محوطه جریمه صاحب توپ شد و آن را تبدیل به گل کرد.

یونایتد پس از وقفه چند دقیقه‌ای به خاطر گرمای هوا بازی بهتری به نمایش گذاشت اما باز هم مالکیت توپ در اختیار تیم اسپانیایی بود. گرت بیل با وجود ناکامی در گلزنی به همراه ایسکو بهترین بازیکنان مادرید در ۴۵ دقیقه نخست بودند. یونایتد تنها در این نیمه یک ضربه در چارچوب داشت و به همین خاطر نتوانست گل خورده را جبران کند.

در نیمه دوم باز هم شاگردان زیدان مالکیت توپ را در اختیار داشتند. بیل با یک پاس زیبا  توانست ایسکو را در موقعیت خوبی قرار دهد و هافبک اسپانیایی گل دوم تیمش را به ثمر رساند. لحظاتی بعد کیلور ناواس توانست ضربه پل پوگبا را دفع کند و روملو لوکاکو از توپ برگشتی بهره ای نبرد. در ادامه مادرید باز هم به سمت دروازه تیم انگلیسی حمله کرد و بیل توانست دوباره دروازه این تیم را به لرزه در بیاورد. پس از این اتفاق یونایتد ژوزه مورینیو به گل رسید. ناواس ضربه نمانیا ماتیچ را دفع کرد و لوکاکو توپ برگشتی را به گل تبدیل کرد تا اختلاف به حداقل برسد.

یونایتد پس از این گل کمی بهتر بازی کرد اما در جبران نتیجه ناکام بود. رونالدو در دقیقه ۸۳ وارد زمین شد. او دوازدهمین فینالش را با پیراهن مادرید تجربه کرد و توانست برای نهمین بار جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج