مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان در پیامی برگزاری مسابقات بین المللی وحدت و دوستی جام ارومیه را فرصتی ارزشمند در جهت اعتلای نام ایران عزیز در عرصه‌های بین المللی و نشان دادن عظمت و غنای فرهنگ ایران اسلامی به کشورهای جهان دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، در پیام صادره از سوی دکتر سلطانی فر آمده است: اکنون که به لطف الهی استان زیبای آذربایجان غربی و شهر ارومیه بعنوان نگینی ارزشمند از خاک پاک ایران عزیز اسلامی که مهد ظهور بزرگان و قهرمانان پرآوازه ای در عرصه ورزش بوده و بواسطه همجواری با چندین کشور خارجی و برگزاری رویدادهای ورزشی بزرگ بین المللی همواره در مسیر ترویج فرهنگ غنی ایرانی اسلامی گام برداشته است، میزبان سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام وحدت و دوستی می باشد، امیدواریم در برگزاری هر چه مطلوب تر و شایسته تر این رویداد ورزشی شاهد توفیق بیش از پیش دست اندرکاران این دوره از مسابقات و ورزشکاران عزیز در کسب رتبه های برتر باشیم.

بی تردید غرور و افتخار ملت از پیروزی ها و موفقیت هایی که در عرصه های معتبر ورزشی، با صیانت و حراست از اخلاق و روحیه پهلوانی به دست می آید روز به روز افزون تر خواهد شد.

در ادامه پیام وزیر ورزش و جوانان آمده است: خطه قهرمان پرور آذربایجان غربی و شهر ارومیه با برخورداری از سوابق درخشان فرهنگی خاستگاه شخصیت های بزرگ و موثر در عرصه های مختلف می باشد، فلذا امید است این رویداد ارزشمند فرهنگی و ورزشی بیش از پیش زمینه ترویج فرهنگ فاخر ایران اسلامی را فراهم آورد و پیام صلح و برادری را در جامعه بین الملل گسترش دهد و گام ارزشمندی در تحقق منویات ریاست محترم جمهور در جهت تعمیق دوستی و تفاهم بین ملت ها و توسعه دیپلماسی ورزشی محسوب شود.

اینجانب می خواهم قدردانی خالصانه خود را به جناب آقای آنتونیو اسپینوز رئیس محترم فدراسیون جهانی کاراته برای تلاش های مؤثر و ارزشمندشان برای ترویج ورزش هیجان انگیز کاراته که حضور این رشته در المپیک٢٠٢٠ توکیو به تصویب رسیده است، عرض کنم.

همچنین قدردانی و تشکر ویژه خود را از استاندار محترم و مدیران و مسوولین برگزاری این رویداد مهم ورزشی عرض می کنم.

خرسندم برای خوش آمد گویی به شرکت کنندگان از جمله رؤسای فدراسیون ها، مربیان، ناظران، ورزشکاران، مدرسان و داوران جهانی که از کشورهای مختلف در این رویداد مهم کاراته (مسابقات آزاد ارومیه) حضور می یابند، بهترین نتایج را برای شما آرزومندم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج