فرنگی‌کاران ایران در روز دوم رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان کار خود را با برد آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، در جریان رقابت‌های 4 وزن دوم کشتی فرنگوانان جهان که در تامپره فنلاند در حال برگزاری است، در وزن 55 کیلوگرم محمد جواد رضایی در دور نخست سوبولفسکی از اوکراین را 9 بر صفر شکست داد.وی در دور بعد به مصاف برنده کشتی‌گیران رومانی و قزاقستان می‌رود. در این وزن 22 نفر وزن کشی کردند.

در وزن 84 کیلوگرم آرمان علیزاده عبدولی در دور اول مقابل پاجورا از کشور استونی با نتیجه 12 بر 3 به برتری رسید.وی در دور دوم نیز 9 بر 4 متسوماکی از فنلاند را برد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. در این وزن 28 نفر به روی باسکول رفته‌اند.

در وزن 120 کیلوگرم که 22 کشتی‌گیر شرکت کرده‌اند، امین میرزازاده در دور نخست مقابل عزیزاف از تاجیکستان با نتیجه 9 بر صفر به برتری رسید.وی در دور دوم و در مرحله یک هشتم نهایی با برنده کشتی‌گیران آمریکا و استونی روبه‌رو می‌شود.

در وزن 66 کیلوگرم که 27 نفر حضور دارند، امین کاویانی‌نژاد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با پلتوکانگاس از فنلاند مبارزه می‌کند و در صورت غلبه بر این حریف در دور سوم به مصاف برنده کشتی میان نمایندگان کشورهای چک و قرقیزستان می‌رود.

در روز نخست این رقابت ها پویا دادمرز در وزن 50 کیلوگرم و کرامت عبدولی در وزن 60 کیلوگرم به مدال طلای جهان رسیدند و شربی نیازی در وزن 74 کیلوگرم و نوروزی در وزن 96 کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماندند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج