سرمربی پرتغالی منچستریونایتد درباره شرایط تیمش قبل از دیدار سوپرجام اروپا به صحبت پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از یوفا، دو تیم منچستر یونایتد و رئال مادرید سه شنبه شب باید در سوپرجام اروپا برابر هم به میدان بروند. دیداری که می‌تواند اولین جام فصل را برای یکی از دو تیم به ارمغان بیاورد.

ژوزه مورینیو پیش از این دیدار در گفت و گو با سایت یوفا درباره این دیدار به صحبت پرداخته است.

چه نظری درباره بازی مقابل رئال مادرید در سوپرکاپ دارید؟

ما در تور پیش فصل آمریکا با آنها بازی کردیم اما دیدار سوپرکاپ کاملا شرایط متفاوتی دارد چرا که آنها کاملا باانگیزه هستند. بازیکنان ما تجربه زیادی از بازی در بازی‌های بزرگ اروپایی ندارند. این یک منچستریونایتد جدید است. یک نسل جدید از بازیکنان. ما فصل گذشته هم در لیگ اروپا حضور داشتیم که به لحاظ کسب تجربه بسیار برای ما مهم بود اما امسال به لیگ قهرمانان برمی‌گردیم و در سوپر کاپ با بهترین تیم اروپا بازی داریم. بنابراین فرصت بزرگی برای نشان دادن خودمان داریم.

شما هیچ وقت به عنوان سرمربی قهرمان سوپرکاپ نشده‌اید. امسال می‌توانید؟

هر زمان که در سوپرکاپ بودم پس از قهرمانی در لیگ اروپا بود. وقتی با پورتو قهرمان لیگ قهرمانان شدم فصل بعد این تیم را ترک کردم و وقتی با اینتر لیگ قهرمانان را بردم هم همین اتفاق افتاد. بنابراین من هیچ وقت در سوپر کاپ سرمربی تیم قوی‌تر نبوده‌ام. امسال هم قصه همین است. من منچستریونایتد را مقابل رئال مادرید که قهرمان لیگ قهرمانان شده هدایت می‌کنم. امیدوارم این بار بتوانیم از پس این کار سخت بربیاییم.  

چه حسی از رویارویی با تیم سابقتان دارید؟

من به رئال مادرید به عنوان تیم قبلی‌ام نگاه نمی‌کنم. در دوران مربیگری‌ام بارها در این موقعیت بوده‌ام و چیز جدیدی نیست. من پورتو را ترک کردم و دو ماه بعد با چلسی مقابل آنها قرار گرفتم. همچنین من چلسی را ترک کردم و چند ماه بعد با منچستریونایتد مقابل آنها قرار گرفتم. هیچ وقت به این قضیه به عنوان روبرو شدن با تیم قبلی‌ام نگاه نکردم. بنابراین من به رئال مادرید همانگونه که هستند نگاه می‌کنم؛ یک باشگاه بزرگ و قهرمان اروپا. این فرصت بزرگی است برای ما که مقابل آنها قابلیت‌های خود را نشان دهیم.

برای فصل جدید لیگ قهرمانان چه اهداف و آرزوهایی دارید؟

ما دوباره به این جام برگشته‌ایم. در این موضوع شکی نیست که منچستر یونایتد یکی از سه باشگاه فوتبال برتر جهان است اما بزرگی باشگاه یک مساله است و توانایی‌های فوتبالی یک تیم که با آنها گام به یک رقابت می‌گذارد چیز دیگری است. بنابراین ما یک نشان بزرگ (منچستر یونایتد) روی سینه‌مان داریم که واقعا با عظمت است اما در حال حاضر توان تیمی‌مان را با تیم‌های بزرگ اروپا مقایسه نمی‌کنیم. بنابراین گام به گام و به تدریج خودمان را به نقطه هدف نزدیک می‌کنیم. هدف اول این است که در لیگ قهرمانان جزو دو تیم برتر گروه باشیم و وقتی به مرحله یک‌شانزدهم نهایی صعود کردیم، هر چیزی ممکن است.

چقدر مهم است که فضای لیگ قهرمانان را به ورزشگاه اولدترافورد برگردانید؟

این باشگاه همیشه بزرگ خواهد بود اما تلاش ما این است که تیم را به آن جایگاه برگردانیم؛ کاری که این روزها بسیار سخت است. قبلا، باشگاه‌های بزرگ از لحاظ مالی قدرتمند بودند اما امروز باشگاه‌های کوچک از لحاظ تاریخ و پرستیژ هم ثروتمند هستند! همین اتفاق همه چیز را کاملا عوض می‌کند اما ما می‌خواهیم که تیم در راستای عظمت باشگاه حرکت کند ‌که خوشبختانه آنقدر خوش‌شانس بوده‌ام که در هر باشگاهی که مربیگری کرده‌ام توانسته‌ام به این هدف برسم. من همین حس را در اینتر و رئال مادرید هم داشتم. این جایگاهی است که ما ترسیم کرده‌ایم و واضح است که کیفیت تیم را بالا می‌بریم و تلاش می‌کنیم به آن نقطه برسیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج