نماینده وزن 50 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با پیروزی در فینال به مدال طلای مسابقات قهرمانی جوانان جهان دست یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه مسابقات چهار وزن اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان که از ساعت 10 صبح امروز (شنبه) به وقت محلی در تامپره فنلاند آغاز شده است که نمایندگان کشورمان در اوزان 50، 60، 74 و 96 کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفتند که پویا دادمرز در 50 کیلوگرم با پیروزی در فینال مقابل حریف آمریکایی به مدال طلا دست پیدا کرد.

در وزن 50 کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 5 بر صفر هایفنگ ژانگ از چین را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد ذوالفقار علی یف از آذربایجان را با نتیجه 6 بر 2 مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

دادمرز در نیمه نهایی در ثانیه های پایانی با حساب 7 بر 5 الهام بهرام اُف حریف ازبکستانی را شکست داد و جواز حضور در فینال را کسب کرد. این نتیجه در حالی رقم خورد که تا ثانیه های پایانی دادمرز با نتیجه 5 بر 5 کشتی را واگذار کرده بود، اما در لحظات آخر با یک کمر گیری زیبا حریفش را خاک کرد و 7 بر 5 برنده مسابقه شد.

دادمرز در فینال به مصاف کوین جردن سویرادو از آمریکا  رفت که با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی رسید و مدال طلا را از آن خود کرد.

تا دقایقی دیگر کرامت عبدولی در وزن 60 کیلوگرم در فینال به مصاف الکساندر هروشین از اوکراین می رود.

در وزن 74 کیلوگرم محمد شُربی نیازی بعد از پیروزی در دور نخست مقابل حریفان ژاپنی و ارمنستانی، در دور سوم با نتیجه 2 بر 2 مغلوب آکژول محموداف از قرقیزستان شد و به گروه بازنده ها رفت، اما در این گروه نیز با نتیجه 14 بر 4 مقابل ساجان از هند شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. شُربی نیازی هفتم شد.

در وزن 96 کیلوگرم امیرمحمد نوروزی بعد از پیروزی در دور اول مقابل جمهوری چک، در دور دوم مغلوب آرتور سارگسیان از روسیه شد و به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه ابتدا ساگار از هند را شکست داد، اما در مرحله بعد مقابل نماینده فنلاند شکست خورد و حذف شد. نوروزی هشتم شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج